Naga MarketsBoris JohnsonJednym z głównych tematów, o których od kilku miesięcy mówią media branżowe na całym świecie jest Brexit. Mimo, że termin wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej był już trzykrotnie przekładany, to wiele wskazuje na to, że niedawne przesunięcie go do 31 stycznia 2020 roku może okazać się już ostatnim.


Premier Zjednoczonego Królestwa przyznał wczoraj podczas swojego wystąpienia na wiecu wyborczym, że sprawa Brexitu zostanie “załatwiona” w ciągu najbliższych kilku tygodni. Obiecał on, że w styczniu 2020 roku wyprowadzi Wielką Brytanię z Unii Europejskiej.

Warto w tym miejscu przypomnieć jednak, że przed Johnsonem jeszcze przedterminowe wybory parlamentarne. Odbędą się one 12 grudnia br. i to od wyników tego głosowania zależeć będzie kto finalnie doprowadzi do opuszczenia wspólnoty. Brytyjski premier nazwał te wybory najważniejszymi w życiu młodego pokolenia:

– Wspaniale jest widzieć tu tak wielu z Was… na początku tego, co uważam za najważniejsze wybory, przed którymi nasz kraj stanął od jednego pokolenia – powiedział podczas wiecu w Birmingham w środkowej Anglii.

Obiecał on także, że jeśli zostanie ponownie wybrany, od razu rozpocznie ratyfikowanie umowy dot. Brexitu przez parlament “tak więc Brexit robimy w styczniu i pozostawiamy niepewność za sobą”.

Zobacz także: Fundusze hedgingowe boją się Corbyna, wolą wesprzeć Johnsona

Opóźnienie Brexitu do 31 stycznia 2020 r. może być ostatnim

Przypomnijmy, że pierwotnie wyjście Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej miało nastąpić 29 marca br. Okazuje się więc, że mimo, iż od pamiętnego referendum z 23 czerwca 2016 roku, w którym większość głosujących (51,89%) opowiedziała się za opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, ta miała niemal 3 lata, by ustalić warunki opuszczenia UE, finalnie nie udało się tego dokonać. Następnie termin Brexitu był kilkukrotnie przesuwany i wiele wskazywało, że UK opuści wspólnotę z końcem października br. Pod koniec października UE zaakceptowała jednak wniosek o kolejne przesunięcie Brexitu, tym razem do 31 stycznia 2020 roku.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk jest jednak pełen nadziei, że może to być już ostatnie odraczanie daty rozwodu:

– Proszę jak najlepiej wykorzystać ten czas – napisał na Twitterze Tusk dodając, że jego misja na stanowisku przewodniczącego Unii Europejskiej dobiega końca. Mimo to, trzyma on kciuki za pomyśle negocjacje i doprowadzenie procedury Brexitu do końca.

Kurs funta traci nieprzerwanie od początku tygodnia

Spoglądając tymczasem na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta traci wobec dolara amerykańskiego nieprzerwanie od początku tygodnia. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 1.2770. To właśnie tam znajduje się bowiem najbliższe, istotne wsparcie.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs euro nie potrafi pokonać 4,27 zł, dolar walczy z 3,86 zł. A ile kosztują funt GBPPLN i frank CHFPLN w czwartek, 7 listopada?
Następny artykułAnaliza dla początkujących: EUR/NZD – czas na rozstrzygnięcia?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here