Naga Markets



Boris JohnsonJuż dziś premier Boris Johnson ma ogłosić oficjalną datę wyborów parlamentarnych, które mają się odbyć 12 grudnia. Ma on zamiar zachęcić wyborców kolejną obietnicą “załatwienia” sprawy Brexitu w ciągu najbliższych kilku tygodni. Czy zdobędzie on wystarczające poparcie?


Wybory w Wielkiej Brytanii już 12 grudnia

Grudniowe wybory zostały zatwierdzone przez parlament w ubiegłym tygodniu. Jednak ich wynik jest bardzo trudny do przewidzenia. Boris ma powiedzieć w swoim dzisiejszym wystąpieniu, że “Nie chce wyborów. Żaden premier nie chce przedterminowych wyborów, zwłaszcza w grudniu”, “Ale w obecnej sytuacji po prostu nie mamy wyboru – sprawa Brexitu zostanie “załatwiona” w ciągu najbliższych kilku tygodni, i będziemy mogli się skupić się na wszystkich priorytetach Brytyjczyków.

Jak wynika z ostatnich sondaży konserwatyści Johnsona znacznie wyprzedzają Partię Pracy, ale analitycy ostrzegają, że nastroje są niezwykle zmienne. Premier UK ma nadzieję na zdobycie wystarczająco dużej większości w parlamencie, aby umowa z Brexitowa, którą zawarł z Brukselą w ubiegłym miesiącu, została ratyfikowana, co z kolei umożliwi wyprowadzenie Wielkiej Brytanii z UE pod koniec grudnia lub w styczniu. Kampania Borisa ma się opierać głównie na uderzeniu w jego przeciwnika – Corbyna, który według Johnsona jest osobą która będzie stała się powstrzymać Brexit i doprowadzić do kolejnego referendum.

Zobacz także: Brexit: Fundusze hedgingowe boją się Corbyna

Kurs funta do dolara w lokalnej konsolidacji

Po tym jak GBPUSD osiągnął okrągły psychologiczny poziom 1,3000, kurs wpadł w konsolidację. Przyglądając się jednak notowaniom pod kątem metodologii Overbalance, w dalszym ciągu obowiązuje trend wzrostowy. Kluczowym wsparciem pozostają okolice poziomu 1,2815, gdzie wypada dolne ograniczenie układu 1:1. Dopiero jego zanegowanie może doprowadzić do głębszych spadków.

Wykres funta do dolara
GBPUSD interwał H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here