Naga MarketsWedług doniesień z ostatniej chwili brytyjski premier Boris Johnson jest gotowy do wycofania się w ciągu najbliższych godzin z rozmów w związku z żądaniami ze strony UE. W efekcie notowania funta załamały się spadając ponad 100 pipsów względem dolara w zaledwie 30 minut. Tym samym kurs GBP/USD przedłuża impuls spadkowy przebijając poziom 1,33.

  • Rosnące prawdopodobieństwo hard Brexitu wynika głównie z niezgody co do kwestii rybołówstwa
  • Wypowiedź brytyjskiego premiera może być częścią aktu politycznego wywierającego presje na UE
  • Funt brytyjski (GBP) reaguje gwałtownym osłabieniem

Johnson gotowy wycofać się z rozmów w ciągu „godziny”

Rosnące prawdopodobieństwo wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy handlowej wynika głównie z niezgody co do kwestii rybołówstwa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli miałoby dojść do zawarcia umowy, UE musiałaby ustąpić niektórym brytyjskim żądaniom dotyczącym połowów w zamian za przyjęcie przez Wielką Brytanię surowszych reguł konkurencji w biznesie.

Chociaż może to nadal być częścią aktu politycznego z obu stron, będzie to w międzyczasie test dla kupujących funta, gdy zaostrzająca się retoryka rozgrywa się po weekendowych rozmowach.

Po tym jak w piątek strona brytyjska i przedstawiciele UE zanegowali spekulacje jakoby porozumienie w sprawie umowy po Brexicie było bliskie osiągnięcia, premier Johnson miał stwierdzić, że jest gotowy do zerwania negocjacji. Miała to być reakcja premiera na nowe żądania Brukseli – napisano w oświadczeniu TMS.

Plus500

Funt spada w poniedziałek ponad 1% poniżej 1,3300 USD

Funt brytyjski reaguje gwałtownym osłabieniem. Kurs EUR/GBP wystrzelił blisko 0,7 proc. i znalazł się najwyżej od października. GBP/USD zniżkuje o prawie 1 proc., a przerwa poniżej 1,33 otworzyła drogę do następnego poziomu 1,3200.

Kurs GBPUSD na interwale M30, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale M30, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here