Naga MarketsBoris JohnsonWielka Brytania ostatecznie opuści Unię Europejską na warunkach osiągniętego w ubiegłym tygodniu porozumienia pomiędzy Borisem Johnsonem a Unią Europejską. Agencja prasowa Reutera powołująca się na źródła zaznajomione z tą sprawą wskazuje, że stanie się tak mimo tego, że brytyjski parlament skomplikował całą procedurę i wydłużył czas trwania Brexitu.


Wielka Brytania opuści UE z umową

Przypomnijmy, że mimo, iż członkowie wszystkich pozostałych, 27 państw członkowskich UE zaakceptowali wypracowane przez Borisa Johnsona porozumienie, to brytyjska Izba Gmin zgłosiła poprawkę, która uniemożliwiła szybkie przeprowadzenie głosowania nad umową Brexitową.

Mimo to, ostatecznie Izba Gmin zaakceptowała umowę rozwodową wynegocjowaną przez Borisa Johnsona, co pozwoliło uniknąć hard-Brexitu. Jednocześnie, parlamentarzyści nie zgodzili się jednak na wyjście z UE w planowanym na 31 października br. terminie, co sprawiło, że Johnson nie zdoła dotrzymać swojej obietnicy. Zdaniem parlamentarzystów prace nad takim traktatem powinny potrwać przynajmniej 21 dni, tak, by posłowie mogli składać poprawki, dyskutować nad nimi i spokojnie je przegłosowywać. Okazuje się więc, że bez względu na wszystko, Brexitu nie uda się przeprowadzić przed 31 października br.

Chociaż unijni ambasadorowie zgodzili się na opóźnienie Brexitu, to nie podjęli jeszcze decyzji, co do kolejnego terminu. Źródła donoszą, że Francuzi chcą wydłużenia jedynie do 15 listopada, a znaczna część pozostałych krajów przychyla się do 3-miesięcznego terminu, o który prosi Wielka Brytania. Decyzja w tej kwestii ma zostać podjęta w piątek.

Boris Johnson dopnie swego

Mimo, iż brytyjski parlament zmieniając harmonogram skomplikował sprawę Brexitu, Zjednoczone Królestwo ma ostatecznie opuścić wspólnotę.

– Kończy się na tym, że wychodzimy z umową wypracowaną przez premiera. Wyjedziemy z porozumieniem, z porozumieniem premiera – wskazał anonimowy informator agencji Reutera. Wskazał on także, że “być może” jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia odbędą się przedwczesne wybory.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzed EBC: pożegnanie Draghiego
Następny artykułPre-Market: Europa i Stany przed publikacjami. DAX pokonuje 12.900 punktów przed sesją US
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here