Naga MarketsBrytyjska Izba Gmin poparła we wtorkowym pierwszym głosowaniu zgłoszony przez rząd Borisa Johnsona projekt ustawy o porozumieniu ws. wystąpienia z UE. Odrzucono jednak wniosek o przeprowadzeniu prac nad niezbędną ustawą w ekspresowym tempie, w związku z czy do Brexitu nie dojdzie 31 października. Uciekający rozwód nie pozwolił indeksowi S&P 500 utrzymać się powyżej 3000 pkt. Na Starym Kontynencie inwestorzy czekają również na ostatnie podsumowanie posiedzenia EBC z udziałem popularnego „Super Mario”. W czwartek Mario Draghi wystąpi w roli szefa banku centralnego po raz ostatni. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Adam Rak oraz broker XM.

Brexit nie dojdzie do skutku w październiku, kurs funta oddaje zyski

Izba Gmin z jednej strony poparła ugodę z UE w wersji Borisa Johnsona, z drugiej odrzuciła we wtorkowym głosowaniu wniosek o przeprowadzenie w ciągu trzech dni prac nad ustawą o porozumieniu ws. wycofania się z UE. Za ustawą głosowało 308 posłów, przeciwko było 322. Brytyjski premier Boris Johnson po przegranym głosowaniu nad harmonogramem prac nad ustawą ws. porozumienia o wystąpieniu z UE zapowiedział, że wstrzymuje ją do czasu odniesienia się przez Brukselę do wniosku o przesunięcie terminu brexitu.

Dodał, że w tej sytuacji rząd musi przyspieszyć przygotowania do wyjścia z UE bez umowy. Ustawa o porozumieniu w sprawie wyjścia – nazwana w skrócie WAB – ma dać politycznym uzgodnieniom z UE, w wynegocjowanej przez rząd Johnsona umowie, prawnie obowiązującą moc, wpisując jej postanowienia do brytyjskiego prawa.

Uciekający brexit nie pozwolił indeksowi S&P500 utrzymać się powyżej 3000 punktów. Poziom ten staje się coraz silniejszą zaporą powstrzymującą giełdowe byki. Na froncie wynikowym rozczarowały raporty kwartalne McDonald’s oraz Travelers. Informacje z Londynu błyskawicznie ściągnęły nowojorskie indeksy pod kreskę

Super Mario pożegna się z EBC i inwestorami. Legendarne „Whatever it takes”

Już 24 października poznamy najnowszą decyzję Europejskiej Banku Centralnego ws. stóp procentowych oraz oświadczenie na temat polityki monetarnej. Będzie to zarazem ostatnie posiedzenie pod wodzą Mario Draghiego, którego na stanowisku zastąpi dotychczasowa szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Christine Lagarde.

O ile inwestorzy nie spodziewają się żadnych ważnych decyzji po stronie polityki pieniężnej, to konferencja prasowa może być pełna podsumowań oraz podkreślenia kluczowych momentów kadencji Draghiego. Ten zostanie zapamiętany przez rynki między innymi ze swojego legendarnego już stwierdzenia „Whatever it takes”, które 26 lipca 2012 roku uratowało kurs euro: „W ramach swojego mandatu, EBC jest gotowe zrobić wszystko co w jego mocy, aby uchronić euro. I uwierzcie mi, będą to wystarczające działania”.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here