Naga MarketsPuzzle UE UK Unia GBP Brexit EURPomimo zamieszania wokół Brexitu, londyńska giełda systematycznie rośnie. Od początku roku indeks Footsie (FTSE 100) znajduje się w tendencji wzrostowej, dziś jesteśmy na tegorocznych poziomach maksymalnych. Z kolei kurs funta utrzymuje się w szerokiej konsolidacji. Na razie nie widać przewagi ani popytu, ani podaży.


Wciąż nie widać porozumienia w brytyjskim parlamencie. W porannym przeglądzie rynkowym pisałem, że ponownie wszystkie poddane głosowaniu opcje zostały odrzucone. Impas trwa więc w najlepsze. Myślę, że najbardziej prawdopodobną opcją jest dalsze przekładanie terminu Brexitu i negocjacji. Kolejne głosowania przed nami. Analitycy większości instytucji finansowych spodziewają się, że konieczne będzie przedłużenie terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Komentarze analityków banku UBS

  • Wybory powszechne „teraz mogą być nieuniknione” i ta opcja jest prawdopodobnie bardziej atrakcyjna dla obecnego rządu
  • Prawdopodobne jest przedłużenie zgodnie z art. 50. Funt szterling może być w dalszym ciągu zmienny i podatny na nowe informacje dotyczące Brexitu

Komentarze analityków z Goldman Sachs

  • Nadal dostrzegamy 45% szans, że zmodyfikowana wersja obecnego porozumienia w sprawie wycofania zostanie ostatecznie zatwierdzona przez Parlament, 40 procent szans na brak Brexitu, 15 procent szans ma twardy Brexit.

Komentarze analityków z Citigroup

  • Partia Demokratyczno-Unionistyczna Irlandii Północnej i euro-sceptyczni konserwatyści prawdopodobnie zapewnią ponowną porażkę dla porozumienia Theresy May
  • Szybkie wybory wydają się logiczne, ale nie jest pewne, czy doprowadzą do rozwiązania.
  • Chociaż zaplanowane na środę głosowania wydają się „daremne”, okoliczności mogą się szybko zmienić.

Zobacz również: Czy EUR/USD wybije z kilkumiesięcznej konsolidacji?

Sytuacja techniczna na londyńskim indeksie giełdowym FTSE 100 – “Footsie”

Co ciekawe na londyńskim indeksie mieliśmy ostatnio do czynienia z dwoma formacjami, pochodzącym z klasycznej analizy technicznej – RGR. Była to odwrócona głowa z ramionami. Mniejsza formacja w zasadzie już się zrealizowała, a teraz jest szansa na realizację dużego układu. Jeżeli miałby się on wypełnić, w dłuższym indeks powinien wrócić do trendu wzrostowego i wybić nowe historyczne maksima. Wcześniej jednak należy brać pod uwagę opór przy 7480 pkt. Moim zdaniem tylko scenariusz twardego Brexitu mógłby popsuć entuzjazm panujący na giełdzie. Jednak prawdopodobieństwo takiego rozwiązania jest bardzo niskie. Dopóki indeks znajduje się powyżej 7200 pkt nie szukałbym pozycji krótkich.

Indeks giełdowy FTSE 100

Sytuacja techniczna na kursie funta do dolara

Kurs funta brytyjskiego do dolara amerykańskiego pozostaje “stabilny”. Cudzysłowie to specjalny zabieg, bo jak można mówić o stabilności, podczas gdy intraday GBP wykonuje bardzo duże, dynamiczne, często chaotyczne ruchy. Niemniej sytuacja z perspektywy interwału H4 wygląda stabilnie. W tej chwili na GBP/USD liczą się trzy poziomy. Oporem jest strefa przy 1,3300. A wsparciem jest 1,2980. Jeżeli doszłoby do wybicia dołem, to spodziewałbym się spadków nawet w rejony 1,2800.

Kurs funta do dolaraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here