Naga MarketsUk i BrexitIzba Gmin zaakceptowała umowę rozwodową negocjowaną przez Borisa Johnsona, co pozwoliło uniknąć hard-Brexitu. Jednocześnie, parlamentarzyści nie zgodzili się na wyjście z UE w planowanym na 31 października br. terminie, co sprawiło, że Johnson nie zdoła dotrzymać swojej obietnicy. Wnioskowane przez Wielką Brytanię przedłużenie Brexitu jest teraz rozpatrywane przez ambasadorów w Brukseli.

Jako, że Boris Johnson nie zdołał wyprowadzić Wielkiej Brytanii z UE w planowanym terminie, wzywa teraz do rozpisania przedwczesnych wyborów. Wybory miałyby odbyć się w grudniu i jeśli, by do nich doszło, całkiem możliwe jest, że władzę utrzymałaby Partia Konserwatywna (37% wg sondaży) z obecnym premierem na czele.

Kiedy ten Brexit?

Chociaż unijni ambasadorowie zgodzili się na opóźnienie Brexitu, to nie podjęli jeszcze decyzji, co do kolejnego terminu. Źródła donoszą, że Francuzi chcą wydłużenia jedynie do 15 listopada, a znaczna część pozostałych krajów przychyla się do 3-miesięcznego terminu, o który prosi Wielka Brytania. Decyzja w tej kwestii ma zostać podjęta w piątek.

Krótsze opóźnienie byłoby na rękę Johnsonowi, który popiera dążenia Francuzów. Z kolei w przypadku odłożenia Brexitu do stycznia przyszłego roku, wzrosłaby szansa na przedwczesne wybory w UK.

Urzędnicy w Brukseli nie zamierzają brać na siebie odpowiedzialności za chaotyczny Brexit lub w ogóle porzucenie porozumienia, stąd raczej można liczyć na podjęcie decyzji o przedłużeniu terminu o kolejne 3 miesiące.

Jak powiedział premier Bułgarii, Boyko Borissov: – Nie ma szans, że nie damy im szansy. Napiszemy „przesunąć, przesunąć  i jeszcze raz przesunąć, i będziemy to robić przez kolejne 90 do 100 lat”.

Słowa Borrisova mogą wywoływać skojarzenia z humorystycznym twittem byłego ministra środowiska UK, Juliana Popova, który prośby o przedłużenie Brexitu opisał jako wieloletnią tradycję:

Kurs funta wciąż pod 1,30

Obawy o przedterminowe wybory doprowadziły we wtorek do osłabienia funta szterlinga, który odbił w relacji do dolara od okrągłego poziomu 1,3000. Wczoraj ponownie na rynku pojawili się kupujący, którzy także dziś próbują odrabiać straty z wtorku. Najbliższe istotne wsparcie znajdziemy przy 1,2780.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Wykres dzienny GBPUSD 24.10.2019
Wykres dzienny GBPUSD 24.10.2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here