Naga MarketsUk i BrexitFunt przez chwilę próbował walczyć z lokalnym oporem na wysokości 1,28 USD, poddał jednak rękawicę i od początku tygodnia traci do dolara 0,5%. Kurs GBP/USD we wtorek reaguje pro-spadkowo na doniesienia dotyczące Brexitu oraz potencjalnej współpracy UK z USA, testując najniższe poziomy od ponad 7 miesięcy. Dodatkowym motorem napędowym osłabienia szterlinga jest również umacniający się nieprzerwanie dolar.


Brexit powinien zostać poddany kolejnemu referendum, twierdzi lider Laburzystów

Liderm Partii Pracy, Jeremy Corbyn, jest przekonany, że ktokolwiek obejmie stanowisko premiera Wielkiej Brytanii powinien poddać swój plan na Brexit referendalnej próbie i rozpisać kolejne głosowanie, w którym to obywatele zabiorą głos. Przyznaje jednocześnie, że wraz z całą opozycją wspierałby opcję pozostania w struktura unijnych.

W liście skierowanym do Laburzystów lider partii informuje, że Partia pracy opowie się za Bremainem (nieopuszczaniem UE) jeżeli nowy lider brytyjskiego rządu chciałby dopuścić do Brexitu bez porozumienia, co miałoby być szkodliwe dla lokalnej gospodarki.

„Ktokolwiek zostanie nowym premierem, powinien mieć na tyle własnej pewności, aby oddać swój plan w ręce ludzi, pod publiczne głosowanie” – pisał Corbyn w liście. „W tych okolicznościach chcę jasno powiedzieć, że Partia pracy będzie prowadzić kampanię na rzecz pozostania w strukturach unijnych chcąc chronić miejsca pracy i gospodarkę przed Brexitem bez porozumienia”

Zobacz również: Kurs funta (GBP) na najniższych poziomach od kilku miesięcy

Trump nazwany niekompetentnym. Wpadka ambasadora uniemożliwi zawarcie porozumienia

Administracja Donalda Trumpa poinformowała we wtorek, że amerykański prezydent nie będzie prowadził negocjacji z brytyjskim ambasadorem w związku z wycieknięciem na jaw poufnych notatek, w których dyplomata opisywała prezydenta USA jako „niekompetentnego”. Trump krytykował jednocześnie premier Theresę May, która przyznała stuprocentowy kredyt zaufania Kim Darroch, obecnemu ambasadorowi USA zauważając, że odrzuciła jego porady odnośnie Brexitu.

„Nie znam ambasadora, ale nie jest on lubiany ani dobrze wspominany w Stanach Zjednoczonych. Dobrą wiadomością dla wspaniałej Wielkiej Brytanii jest to, że wkrótce będą mieli nowego premiera” – komentował na Twitterze prezydent USA.

Prognozy: Kurs funta wzrośnie o 6% do końca roku. Powodem Brexit

Kurs funta traci ponownie do silnego dolara. GBP/USD najniżej od 7 miesięcy

W momencie gdy indeks dolara amerykańskiego dynamicznie zyskuje od 3 dni i testuje trzytygodniowe maksima, ciężko oczekiwać, że pogrążony w ryzyku politycznym kurs funta szterlinga będzie w stanie odeprzeć presję podażową. W efekcie notowania GBP/USD zostały zepchnięte pod poziom 1,25 USD i testują styczniowe minima, czyli siedmiomiesięczne dołki:

Funt pokonuje 1,25 USD. Kurs GBP/USD D1
Funt pokonuje 1,25 USD. Kurs GBP/USD D1

W tym samym czasie GBP/PLN również delikatnie pogłębia wtorkową deprecjację, tracąc 0,24% i cały czas przesuwając się pod pułapem 4,75 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here