Naga MarketsKurs dolara ponownie najtańszy do złotego od ponad dwóch lat. Kurs euro i funta wspięły się na szczyty mimo widma hard Brexitu. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Środa przynosi kontynuację słabości dolara, najmocniejsze są dzisiaj waluty Antypodów (AUD i NZD)
  • Dzisiejsze doniesienia prasowe ws. Brexitu sugerują, że przełomu nie zobaczymy w najbliższych dniach
  • Euro coraz wyżej. EBC zainterweniuje by osłabić wspólną walutę?

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro (EUR) silnie przebija opór

Środa przynosi kontynuację słabości dolara, najmocniejsze są dzisiaj waluty Antypodów (AUD i NZD), co wpisuje się w globalny sentyment. Wpływ na to mają doniesienia o intensyfikacji prac nad pakietem fiskalnym w Kongresie, co zwiększa prawdopodobieństwo jego przyjęcia jeszcze w tym tygodniu.

Wczoraj spikerka Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi wezwała czołowych polityków do rozmów na ten temat, a lider republikańskiej większości w Senacie dał do zrozumienia, że Kongresmeni nie wyjadą z Waszyngtonu na świąteczną przerwę bez porozumienia – oznajmił ekspert BOŚ.

Zwyżki kontynuuje dzisiaj funt, który jeszcze wczoraj wieczorem zareagował na doniesienia, jakoby strony miały być bliskie wypracowania porozumienia ws. umowy handlowej. Optymistycznie na ten temat wypowiedział się też premier Irlandii.

Nadmierne emocje tonują jednak dzisiejsze doniesienia prasowe, zdające się sugerować, że przełomu nie zobaczymy w najbliższych dniach (będzie bliżej końca roku?). GBPUSD był rano kwotowany po 1,3470, do maksimum z 4 grudnia pozostało niecałe 70 pipsów – dodał.

Rejon oporu na EUR/USD z ostatnich dni przy 1,2176 został dzisiaj wyraźnie połamany na fali kolejnego risk-on po informacjach zwiększających prawdopodobieństwo przyjęcia pakietu fiskalnego przez Kongres w nadchodzących dniach, a także dzięki niezłym szacunkom grudniowych PMI z Europy.

Technicznie wyłamanie 1,2176 może oznaczać wyraźne przyspieszenie ruchu w kolejnych dniach, zwłaszcza, że istotne opory można zlokalizować dopiero w okolicach 1,2450-1,2550 (szczyty z I kwartału 2018 r.). Pewnym zagrożeniem może być retoryka Europejskiego Banku Centralnego odnośnie siły euro, ale w ostatnich tygodniach decydenci byli bierni, więc trudno ocenić, czy zareagują teraz – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here