Naga MarketsPremier Wielkiej Brytanii Theresa May wreszcie uznała swoją kadencję za zakończoną, ogłaszając swoją rezygnację z dniem 7 czerwca. Po trzech latach pracy – niepowodzeniu realizacji Brexitu, utracie zaufania w szeregach własnej partii i katastrofalnym wyniku wyborów do Parlamentu Europejskiego – wyścig o czołowe miejsce polityczne w Wielkiej Brytanii jest otwarty dla wszystkich, tworząc bardzo interesujące możliwości tradingowe.

W tym artykule wyjaśniamy, kto może być następnym premierem i co to może oznaczać dla funta brytyjskiego, a także jakie są możliwe okazje spekulacyjne w związku z tym wyjątkowym wydarzeniem. Zaczynamy!

Kto będzie następnym premierem?

Partia torysów Theresy May (zwana również Partia Konserwatywną lub unionistyczną) zdobyła tylko 9% głosów w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego, tworząc „egzystencjalne zagrożenie” dla rządu, który obecnie odpowiada za zamknięcie tematu Brexitu i przewodzenie krajowi. Ponieważ nowa Partia Brexit – licząca zaledwie sześć tygodni i kierowana przez Nigela Farage’a – zaskoczyła establishment, zdobywając 32% głosów, wybór następnego premiera jest teraz niezwykle ważny zarówno dla samych torysów, jak i dla funta brytyjskiego.

Kandydaci, którzy oficjalnie zadeklarowali swoje zamiary formowania nowej większości i zajęcia fotela premiera:

  • Michael Gove, Sekretarz ds. Środowiska.
  • Matt Hancock, Sekretarz Zdrowia.
  • Jeremy Hunt, minister spraw zagranicznych.
  • Boris Johnson.
  • Andrea Leadsom, były przewodniczący Izby Gmin.
  • Esther McVey.
  • Dominic Raab.
  • Rory Stewart, Sekretarz ds. Rozwoju Międzynarodowego.

Boris Johnson jest obecnie faworytem w tym wyścigu, ogłaszając swój zamiar zaledwie kilka godzin po tym, jak Theresa May ogłosiła chęć rezygnacji ze stanowiska, mówiąc: „Wyjdziemy z UE 31 października, z umową lub bez niej… Zadaniem dla kolejnego lidera musi skuteczne wyciągnięcie Wielkiej Brytanii poza UE, kończąc temat Brexitu.”

O ostatecznym wyborze nowego przywódcy torysów zadecyduje 100 000 członków partii, z których 75% popiera twardy Brexit, co sugeruje, że rosną szanse na wyjście Wielkiej Brytanii z UE bez umowy. Co to oznacza dla funta brytyjskiego?

Dlaczego Traderzy porzucają funta brytyjskiego?

Przeglądając długoterminowy wykres cen funta brytyjskiego w stosunku do dolara amerykańskiego (GBP/USD), widać wyraźnie, że – ogólnie – traderzy i inwestorzy utrzymali negatywne nastawienie do funta.

Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme EditionGBP/USD, Miesięcznie – Zakres danych: od 1 grudnia 2001 r. do 27 maja 2019 r. – Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wiarygodnym podstawą do oczekiwania podobnych w przyszłości.

Na powyższym wykresie cen GBP/USD widać, że – w dłuższej perspektywie – traderzy wymieniają swoje funty za dolary amerykańskie. Faktycznie, ceny utrzymywały się na tak niskim poziomie przez tak długi czas, że GBP/USD znajdował się poniżej średniej kroczącej z ostatnich 50 miesięcy (oznaczonej czerwoną linią na wykresie). Średnie ruchome pomagają inwestorom określić ogólny trend na rynku. Jeśli ceny znajdują się poniżej średniej kroczącej, uznaje się to za oznakę słabości rynku.

O ile w kilku przypadkach ceny wykonały wzrost, to ogólnie para walutowa pozostała w trendzie spadkowym przed i po tym, jak Wielka Brytania zagłosowała za opuszczeniem UE. A ponieważ partia torysów ma teraz problem po przegranej z rywalizującymi partiami obiecującymi dokończyć proces Brexitu, najprawdopodobniej jakikolwiek nowy toryski premier sprawi, że opuszczenie UE bez porozumienia będzie priorytetem.

Według banku inwestycyjnego Nomura, taki rozwój wypadków nie jest dobry dla funta brytyjskiego. Analitycy twierdzą, że każdy wzrost waluty „prawdopodobnie zostanie uznany za prezent przez tych, którzy rozważają nowe szorty”. Jakie są zatem możliwości spekulacyjne? Spójrzmy!

Jak handlować zmiennością GBP/USD?

Podczas gdy GBP/USD jest już notowany poniżej najniższego poziomu od 31 lat, wykres techniczny cen pokazuje, że wciąż jest sporo miejsca na spadek:

Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, GBP/USD, wykres dzienny – Zakres danych: od 3 sierpnia 2018 r. do 27 maja 2019 r. – Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wiarygodnym podstawą do oczekiwania podobnych w przyszłości.

Na powyższym dziennym wykresie widać wyraźnie ostatnio notowane osłabienie GBP/USD. Jednak w dłuższej perspektywie waluta utrzymywała się w przedziale między dwoma poziomymi – oporem i wsparciem na odpowiednio 1,3300 i 1,2500.

Traderzy krótkoterminowi mogą rozważać trading z myślą o kontynuacji słabości GBP/USD do poziomu 1,2500. Jeśli nie pojawi się na tym poziomie żaden popyt, wsparcie może zostać przełamane, a para walutowa może spaść do następnego istotnego poziomu wsparcia na 1,1930.

W związku z tym, że ruch spadkowy jest stosunkowo silny, wykres dzienny nie generuje wielu sygnałów opartych price action, które są powszechnie używane przez traderów do określania poziomów wejścia i składania zleceń stop-loss. W związku z tym część traderów może rozważyć przyglądanie się niższym interwałom czasowych w celu zidentyfikowania okazji spekulacyjnych, czego przykładem jest wykres 4-godzinny, który pokazano poniżej.

Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, GBP/USD, H4 – Zakres danych: od 8 kwietnia 2019 r. do 27 maja 2019 r.,. – Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wiarygodnym podstawą do oczekiwania podobnych w przyszłości.

Żółte pola na powyższym wykresie 4-godzinnym podkreślają popularny sygnał price action zwany „świecą objęcia”. W tym przypadku są to „niedźwiedzie świece objęcia”. Ma to miejsce, gdy kupujący podnoszą rynek nad szczyt poprzedniej świecy. Jest to jednak tylko pułapka, ponieważ sprzedający czekają już, by zepchnąć rynek z powrotem w dół poniżej minimum poprzedniej świecy. Jest to zobrazowanie znaczącej zmiany nastrojów.

W większości przypadków – ale nie wszystkich – rynek po takim zdarzeniu słabł dalej. Dzięki zastosowaniu zleceń stop-loss, inwestorzy mogą zminimalizować ryzyko w przypadku jakichkolwiek ruchów w kierunku przeciwnym do kierunku otwartej pozycji. Korzystanie z Kalkulatora Inwestora może być bardzo przydatne w takich przypadkach.

Wniosek

Zbliżają się istotne wydarzenia polityczne w Wielkiej Brytanii. W przeszłości często powodowało to duże zmiany cen w GBP/USD. Czy może tak być i tym razem? A jeśli tak, jak będziesz to rozgrywać na rynku?

Jeśli czujesz się zainspirowany i chcesz rozpocząć handel lub ten artykuł poszerzył Twoją dotychczasową wiedzę z zakresu handlu, będziesz zadowolony, wiedząc, że Admiral Markets zapewnia możliwość handlu na Forex i kontraktach na różnicę (CFD) na ponad 80 walutach, oraz dostarcza najnowszych informacji o rynku oraz o analizie technicznej, które są udostępniane ZA DARMO! Kliknij na poniższy baner, aby otworzyć swój własny rachunek rzeczywisty już dziś!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here