Naga Markets

Kurs funta wrócił ponad 1,30 USD. Termin porozumienia UE i UK mija właśnie dziśReferendum ws. Brexitu miało miejsce już ponad 4 lata temu. Od tego czasu traderzy handlujący na funcie nauczyli się, że politycy zwykle dochodzą do porozumienia, chociażby niewielkiego. Zanim jednak do tego dojdzie, kurs funta bywa bardzo zmienny.

  • Boris Johnson wyznaczył 15. października jako termin na osiągnięcie porozumienia o wolnym handlu między UK i UE
  • Doświadczenie z 4 ostatnich lat pokazuje, że politycy osiągają porozumienie 
  • Koniec okresu przejściowego upływa 31 grudnia 2020 roku

Umowa last minute

Dziś rozpoczyna się szczyt przywódców Unii Europejskiej w Brukseli. Boris Johnson wyznaczył ten termin jako ostateczny, jeśli chodzi o zawarcie porozumienia o wolnym handlu UE i UK.Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

– Doświadczenie sugeruje, że jakaś umowa zostanie zawarta. Prawdopodobnie będzie to transakcja typu last minute, biorąc pod uwagę ostatnie cztery lata, ale zapewni wsparcie funtowi – powiedział Neil Jones, szef sprzedaży walut instytucjom finansowym w Mizuho Bank.

Faktycznie, może się okazać, że będzie to umowa “last minute”, jak bowiem donosi źródło z otoczenia brytyjskiego premiera, istnieje szansa na osiągnięcie porozumienia i wejście w fazę intensywnych negocjacji.

Porozumienie między Wielką Brytanią a Unią Europejską w tym tygodniu jest niezbędne, by udało się ją wprowadzić przed zakończeniem okresu przejściowego, który przypada na 31 grudnia 2020 roku.

Trudny handel na GBP/USD

We wtorek notowania funta spadły o poand 1 proc. i wróciły pod opór przy 1,30 USD. Wczoraj natomiast znowu obserwowaliśmy wzrost na parze walutowej GBP/USD, podczas którego byki odrobiły większość strat.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

W ostatnich dniach akcja cenowa na funcie jest niepewna, co skłania raczej do pozostania z boku. Jeśli natomiast dojdzie do porozumienia, funt powinien się umacniać i zmierzać w kierunku 1,3250 USD.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here