Naga MarketsAnalitycy GoldmanDzisiejsze głosowanie w sprawie wynegocjowanej przez Borisa Johnsona umowy brexitowej po raz kolejny zostało odłożone, niemniej Goldman Sachs jest zdania, że zostanie ona w tym tygodniu “przepchnięta”. Wtedy też istnieje szansa na kolejna falę wzrostową na kursie funta do dolara, nawet w kierunku 1,35 USD.


Kurs funta do dolara wkrótce po 1,35 USD?

Analitycy Goldmana pod kierownictwem Zacha Pandl’a uważają, że umowa może zostać zatwierdzona przez parlament już na początku tygodnia. Dziś co prawda już się to nie uda, ale kolejne dni przed nami. W przypadku takiego scenariusza spodziewają się oni ruchu w kierunku 1,35$ na GBPUSD. Niemniej po odroczeniu głosowania w weekend premier UK został zmuszony do wysłania listu z prośbą o ponowne opóźnienie terminu do Unii Europejskiej, jednak nie zdecydował się na jego podpisanie. Premier Boris Johnson przedstawił także po raz kolejny swoje stanowisko, jego zdaniem dalsze opóźnianie terminu Brexitu jest błędem. Wyraził także ogromną nadzieję co do tego, że umowa zostanie w tym tygodniu zatwierdzona przez parlament.

Analitycy Goldmana biorą jednak też pod uwagę drugą opcję, w przypadku gdy umowa wynegocjowana przez Johnsona nie dojdzie do skutku, kurs funta może zostać zepchnięty z powrotem poniżej poziomu 1,26$.

Zaufaj 25-letniemu doświadczeniu rynkowemu i dołącz do klientów ogólnoświatowego, internetowego banku inwestycyjnego. W Saxo Bank handluj na opcjach walutowych, akcjach, funduszach, kontraktach terminowych i CFD oraz obligacjach. Już teraz załóż konto i poznaj platforny transakcyjne SaxoTrader!

Kurs GBPUSD coraz wyżej

Pomimo, że głosowanie wciąż się nie odbyło, kurs funta do dolara zdołał znaleźć się dzisiaj powyżej poziomu 1,30 USD. Aktualnie obserwujemy nieznaczne cofnięcie, niemniej tendencja cały czas pozostaje wzrostowa. Po przełamaniu psychologicznego poziomu 1,3000, kurs może ruszyć w kierunku 1,3150, gdzie znajduje się najbliższy kluczowy opór wynikający z maksimów z maja tego roku. Z kolei najbliższe wsparcie wypada przy dzisiejszych minimach – 1,2870.

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here