Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) zakończy rok na 1,29 w obliczu skromnej transakcjiFunt szterling osłabił się o około 5% w stosunku do dolara we wrześniu, gdy zegar związany z Brexitem tyka coraz szybciej. Jeremy Stretch z CIBC Capital Markets spodziewa się zawarcia skromnej umowy między Wielką Brytanią, a Unią Europejską, co w efekcie powinno wesprzeć siłę brytyjskiej waluty. Para GBP/USD zakończyła miniony tydzień wzrostem w okolicach poziomu 1,29.

  • BoE rozważa ujemne stopy procentowe tylko w sytuacji awaryjnej
  • Zakładane przez BoE ożywienie w kształcie litery„ V ”wydaje się być zagrożone przez ponowny shut-down
  • Hard Brexit wymusi ujemne stopy procentowe na Banku Anglii

Funt szterling mocno atakowany przez nagłówki związane z Brexitem

Chociaż nadal oczekujemy zawarcia umowy, nawet tak późno, prawdopodobnie będzie ona daleka od kompleksowej wersji. Podczas gdy Wielka Brytania wyznaczyła sobie termin 15 października na rozmowy, zgodnie ze szczytem przywódców UE, nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby rozmowy trwały przynajmniej do końca października – napisano w raporcie.

Eksperci spodziewają się również, że w miarę zawężania się harmonogramu funt szterling będzie mocno atakowany przez nagłówki związane z Brexitem. W związku z tym uważają, że ostateczna reakcja rynków na scenariusz zawarcia lub braku porozumienia prawdopodobnie będzie ogromna.

Jeśli nasz podstawowy scenariusz zawarcia skromnej umowy handlowej jest prawidłowy, spodziewaj się umiarkowanego impulsu wzrostowego GBP/USD pod koniec roku w kierunku poziomu 1,29. Z drugiej strony brak porozumienia może spowodować powrót funta szterlinga pod koniec marcowych minimów 1,14 – dodano.

Poza Brexitem, zakładane przez BoE ożywienie w kształcie litery„ V ”wydaje się być zagrożone przez ponowne zaostrzenie ograniczeń blokujących. Chociaż rząd Wielkiej Brytanii nadal dąży do uniknięcia powtórki z marcowej blokady, na słabe ożywienie nadal będzie wpływać ograniczenie aktywności sektora usług.

BoE w minionym tygodniu uznał ujemne stopy procentowe za część swojego zestawu narzędzi, ale nadal postrzega je jako możliwość do wdrożenia wyłącznie w sytuacji awaryjnej, a mianowicie w scenariuszu Brexitu bez porozumienia – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here