Naga MarketsBrexit z umową? Kurs funta wzrośnie do 1,40 USD, a kurs euro do parytetu GBPAnalitycy MUFG Banku twierdzą, że funt brytyjski prawdopodobnie osiągnie słabe wyniki w tym roku, a podwyższone ryzyko może się utrzymywać w krótkim okresie czasu. Zalecają utrzymanie krótkich pozycji na parze GBP/USD z celem do 1,2260. Z kolei eksperci ze Standard Chartered prognozują, że umowa handlowa między UE, a UK podbije kurs „kabla” w rejon 1,40 do końca 2020 roku.

GBP/USD: Działania rządu Wielkiej Brytanii nie wywrą wrażenia na rynkach – MUFG

Para GBP/USD dotarła w tym tygodniu w okolice 1,2250, po czym nastąpiło silne odreagowanie dzięki szerokiej wyprzedaży dolara.

Chociaż jesteśmy mniej przekonani co do słabości funta w dłuższym terminie, w krótkoterminowej perspektywie pozostajemy pro-spadkowi z celem na dołek z zeszłego tygodnia 1,2250 – napisano w raporcie.

Przemówienie Borisa Johnsona w tym tygodniu nie wywarło dużego wrażenia na inwestorach, gdyż brytyjski premier nie powiedział nic ważnego. W przyszłym tygodniu kanclerz Sunak przedstawi nowe środki wsparcia, ale eksperci ponownie oczekują, że rządowi trudno będzie wywrzeć wrażenie na rynkach do tego stopnia, aby ​​napędzić kupowanie GBP.

Jesteśmy również sceptycznie nastawieni do obecnego poziomu optymizmu w związku z umową handlową między Wielką Brytanią a Unią Europejską oczekując rozczarowania. Ryzyko może się utrzymywać w perspektywie krótkoterminowej, a szansa na hard Brexit sprawia, że brytyjska waluta pozostanie silnie obciążona – dodano.

Kurs GBP/USD: Umowa Brexitowa podbije „kabla” do 1,40 do końca roku

Ekonomiści ze Standard Chartered uważają, że rynek jest zbyt pesymistycznie nastawiony do możliwości zawarcia umowy handlowej między UE, a UK i prognozują wzrost pary GBP/USD na 1,40 do końca roku i EUR/USD do 1,16.

Uważamy, że rynek zbyt mało optymistycznie ocenia scenariusz „dobrego” wyniku negocjacji: umowę lub przedłużenie okresu przejściowego – zauważono w raporcie.

W przypadku „złego” scenariusza tj. braku umowy możemy zobaczyć zarówno GBP, jak i EUR zmierzające do poziomu 1,10 w stosunku do USD, a zatem EUR/GBP do parytetu) – podsumowano.

Szukasz informacji o rekomendacjach banków na Forex? Sprawdź nasz cotygodniowy raport o dużych bankach. Pobierz raport!
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również inne teksty autora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here