Naga MarketsBanknoty 50 euro, 20 euro oraz 50 funtów brytyjskichPod koniec ubiegłego tygodnia prasa brytyjska i rynki finansowe przygotowywały się do zbliżającego się porozumienia handlowego między Wielką Brytanią, a UE po Brexicie. Jednak po rozczarowujących wiadomościach z weekendu oczekiwania w nowym tygodniu uległy zmianie, a funt silnie skorygował w dół. Jane Foley, starszy strateg walutowy w Rabobanku, prognozuje kurs pary walutowej EUR/GBP na poziomie 0,88/0,89 w przypadku transakcji Brexit i na poziomie 0,93 w przypadku braku transakcji. We wtorek notowania oscylują w okolicach poziomu 0,91.

  • Prawdopodobne odreagowanie funta, jeśli politykom uda się zawrzeć jakieś porozumienie handlowe
  • Kompromis oznaczałby spadek EUR/GBP nawet do poziomu 0,88
  • Krótkoterminowy impuls wzrostowy jest nadal wysoce prawdopodobny

Kurs EUR/GBP w kierunku 0,93 przy braku transakcji – Rabobank

W tym tygodniu prawdopodobne jest odreagowanie funta, jeśli politykom uda się zawrzeć jakieś porozumienie handlowe. Dostrzegamy potencjał spadku kursu EUR/GBP nieco poniżej 0,88, a GBP/USD może wrócić na maksima. Jednak nie jesteśmy optymistami ws. osiągnięcia kompromisu, więc wzrost funta najprawdopodobniej nie będzie kontynuowany w dłuższym terminie – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli transakcja zostanie zawarta, w nadchodzących miesiącach eksperci oczekują kursu EUR/GBP w okolicach 0,88/0,89. Z kolei w przypadku braku porozumienia spodziewają się wzrostu do poziomu 0,93.

Kurs euro i funta: opór na poziomie 0,9150/65 jest ważną zaporą – Credit Suisse

Para EUR/GBP utrzymuje krótkoterminowy impuls wzrostowy będąc powyżej 0,9007, ale analitycy Credit Suisse uważają obecną siłę euro za tymczasową, a opór na poziomie 0,9150/65 stanowi w ich ocenie okazję do sprzedaży.

Para EUR/GBP utrzymała impuls wzrostowy pozostając powyżej średniej MA55 z niewielkim wsparciem w okolicach szczytu z połowy listopada na poziomie 0,9001/07. W ocenie ekspertów dalsza krótkoterminowa presja wzrostowa jest nadal prawdopodobna.

Nasz główny scenariusz przewiduje jednak postrzeganie tej fazy jako tymczasowej przed ewentualnym spadkiem i ponownym testem 0,8866/61 – podkreślono w raporcie.

Dopóki cena utrzymuje się powyżej 0,8983 istnieje spora szansa na przetestowanie oporu na poziomie 0,9150.

Przy październikowym szczycie tuż powyżej (0,9165), szukalibyśmy w tych okolicach okazji do zawarcia pozycji krótkiej oczekując, że ostatnie odbicie będzie „prawym ramieniem” formacji głowy z ramionami, która tworzy się od końca czerwca – dodano.

Z drugiej strony spadek poniżej 0,8983 będzie oznaczał zneutralizowanie presji kupujących otwierając drogę w kierunku 0,8929. Jest to główne wsparcie, a jego przebicie oznaczałoby ponowny test okolic 0,8666/61.

Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here