Naga MarketsPuzzle UE UK Unia GBP Brexit EURInwestorzy uważają, że kurs funta brytyjskiego jest zbyt nisko. W momencie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, kurs GBP/USD może ruszyć nawet w kierunku 1,4500 w długim terminie. Podczas dzisiejszej sesji za jednego funta trzeba płacić 1,3260 dolara amerykańskiego


Kiedy niepewność związane z Brexitem odejdzie na bok, kurs funta może wyraźnie zyskiwać, tak uważają inwestorzy z Merian Global Investors Ltd. Zarządzają oni kwotą 45 miliardów dolarów i poinformowali o zajęciu pozycji długiej na funie brytyjskim. Uważają, że gospodarka UK wejdzie na właściwe tory i zacznie rosnąć po tym jak chaos w sprawie Brexitu się zakończy.

„Funt szterling jest tani, zwłaszcza jeśli uzyskamy jakikolwiek poziom jasności” – powiedział Huw Davies, dyrektor inwestycyjny, przemawiając w wywiadzie w Singapurze. „Jesteśmy nastawieni na wzrosty i mamy pozycje długie w funcie. Bez względu na poziom jasności, funt może osiągnąć nawet poziomy 1,40 USD – 1,45 USD.”

Zobacz także: Brexit: W dalszym ciągu brak porozumienia, kurs funta (GBP) stabilny

Sytuacja techniczna na kursie funta do dolara

Patrząc na szeroki interwał czasowy, znajdujemy się obecnie na oprze. Nie dać jednak większej podaży, dlatego uważam, że istnieje szansa na wybicie górą. Jeżeli faktycznie dojdzie do takiego wybicia, to niewykluczony jest rajd, w pierwszej kolejności na poziom 1,3720, a następnie nawet 1,4270. Negacja scenariusz nastąpi w momencie wybicia dołem, linii poprowadzonej po ostatnich dołkach.

Wykres funta do dolaraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here