Naga MarketsFrancja zawetuje każdą umowę handlową między Wielką Brytanią, a Unią Europejską, która nie szanuje jej interesów, powiedział w piątek francuski minister do spraw europejskich Clement Beaune. Tymczasem w piątek para walutowa GBP/USD nieznacznie wzrasta oscylując przy tegorocznych maksimach.

  • Francuski minister spraw europejskich Clement Beaune ma nadzieję na dobry interes z UK
  • Beaune dodał, że Francja jest zaniepokojona ostatnimi ustępstwami. Kraj przeprowadzi własną ocenę transakcji
  • Indeks dolara spada trzeci tydzień z rzędu do najsłabszego od kwietnia 2018 r.
  • Brytyjska waluta wzrosła o około 9% w stosunku do dolara od czerwca

Saga Brexit trwa, a czasu na rozejm coraz mniej

flaga francjiJeśli będzie to umowa, która nie jest dla nas dobra, wtedy będziemy się jej sprzeciwiać. Zawsze tak mówiliśmy – powiedział Beaune w radiu Europe 1.

Te artykuły również Cię zainteresują
Francja jest zaniepokojona ostatnimi ustępstwami w zakresie dostępu do brytyjskich łowisk oraz uzyskania przez brytyjskie firmy nieuczciwej przewagi konkurencyjnej. Na początku tego tygodnia​​wysłannik Francji ostrzegł głównego negocjatora Brexitu Michela Barniera, aby nie ustępował zbyt mocno w celu zawarcia porozumienia.

Francja, podobnie jak wszyscy inni członkowie, ma prawo weta i przeprowadzi własną ocenę. Jesteśmy to winni Francuzom, jesteśmy to winni naszym rybakom i innym sektorom gospodarki – dodał.

Francuski urzędnik, który w czwartek udał się do Calais i Boulogne w północnej Francji, aby sprawdzić przygotowania do Brexitu, oświadczył, że nadal ma nadzieję na „dobry interes”, chociaż brytyjscy urzędnicy stwierdzili, że perspektywa rychłego porozumienia znacząco się zmniejszyła.

GBP: postępujące umocnienie funta z powodu szerokiego osłabienia dolara

Funt zyskał w tym roku najwyższy poziom dzięki znacznie słabszemu dolarowi amerykańskiemu. GBP wzrósł aż o 1,2% w tym tygodniu docierając do 1,3486 USD. Tym samym „kabel” przekroczył szczyt z początku września osiągając najwyższy poziom od grudnia 2019 r. Tymczasem indeks dolara spada trzeci tydzień z rzędu do najsłabszego od kwietnia 2018 r.

Dotychczasowe nadzieje, że UE i Wielka Brytania mogą dojść do porozumienia, gdy zbliża się termin 31 grudnia, przyczyniły się do wzrostu kursu funta. Waluta wzrosła o około 9% w stosunku do dolara od czerwca, a inwestorzy po czterech lat dramatu Brexitu doszli do wniosku, że rozwiązanie w ostatniej chwili jest nadal prawdopodobne.

Plus500
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here