Naga Marketsizba gminJuż dziś o 21:00 w parlamencie Wielkiej Brytanii odbędzie się głosowanie indykatywne odnośnie Brexitu. Będzie to już druga runda po tym, gdy w zeszłym tygodniu Izba Gmin odrzuciła wszystkie osiem opcji Brexitu, co nie było wielką niespodzianką biorąc pod uwagę fakt, że większość z tych opcji zostało odrzuconych w poprzednich głosowaniach.


Zobacz również: Brexit: Traderzy chcą, aby Theresa May została na stanowisku premiera

Juncker traci cierpliwość. Dojdzie do hard Brexitu? – Rabobank

Drogowskaz Brexit na tle Big BenaJak zauważają eksperci z Rabobanku najbliżej przegłosowania był ostatnio scenariusz J, czyli opuszczenie UE z zachowaniem unii celnej, gdzie „za” opowiedziało się 264 posłów, podczas gdy „przeciw” było niewiele więcej, bo 272. Spiker John Bercow wybierze, które opcje będą częścią dzisiejszego głosowania. Najprawdopodobniej zostaną wybrane scenariusze, które mają największe szanse na powodzenie.

Według analityków z Rabobanku sekretarz sprawiedliwości Gauke powiedział wczoraj, że jeśli parlament poprze unię celną w tym tygodniu, premier Wielkiej Brytanii Theresa May będzie musiała to zaakceptować pomimo wyraźnego ryzyka, że ​​może to rozdzielić rząd i poskutkować rezygnacją wielu członków. W związku z tym wystosowano apelację do premier, aby zezwoliła na swobodne głosowanie dot. każdej propozycji unii celnej.

Zakładając, że dzisiejsze głosowanie w Izbie Gmin wyłoni najbardziej prawdopodobne scenariusze, kolejna seria indykatywnych głosowań może odbyć się już w środę. Z kolei w środę 10 kwietnia odbędzie się nadzwyczajny szczyt przywódców UE. Wielka Brytania do tej pory opracowała plan chcąc przekonać przedstawicieli UE, aby udzielili kolejnego przedłużenia w celu uniknięcia hard Brexitu do którego może dojść 12 kwietnia. Przewodniczący Komisji Europejskiej Juncker niedawno stwierdził, że jego cierpliwość się kończy – napisano w raporcie.

Zobacz również: Brexit: Więcej orientacyjnych głosowań już w poniedziałek – Danske Bank

Kurs funta (GBP) walczy o utrzymanie tendencji wzrostowej – Commerzbank

moneta funtowa na wykresieKaren Jones, analityk z Commerzbanku wyjaśnia, że ​​para GBP/USD w ubiegłym tygodniu zniosła sporą część 3-miesięcznego trend wzrostowego, ale nadal utrzymuje się powyżej średniej kroczącej MA200 (kolor zielony) na interwale dziennym (1,2977), co sprawia, że jej sentyment pozostaje neutralny, silnie uzależniony od dalszego przebiegu Brexitu.

Choć cena odbiła się ponownie od średniej MA200 to zauważamy rosnącą presję sprzedających. Dotychczasowe impulsy wzrostowe miały problem z trwałym przebiciem strefy oporu 1,3085 – 1,3165. Poniżej MA200 znajduje się silne wsparcie 1,2929 (średnia MA55 kolor czerwony) i klaster Fibonnaciego 1,2895- 1,2900, który broni cenę przed spadkiem do dołka z lutego 1,2772. Kupujący zdołali w tym miesiącu wyciągnąć cenę w rejon 1,3382 zanim nastąpił silny impuls spadkowy. Jeśli doszłoby do jego przebicia następnym oporem jest poziom 1,3552 – podsumowano w raporcie.

Zobacz również: Funt (GBP) pozostaje odporny na ryzyko Brexitu – CIBC

Brexit: Dziś ważne głosowanie indykatywne – prognozy dużych bankówConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here