Naga Marketsizba gminTrwa niepewność związana z Brexitem, a powoli zbliża się moment kulminacyjny. Na dziewięć dni do oficjalnego wyjścia z Unii Europejskiej, funt w dalszym ciągu ignoruje obawy, że ostatnia umowa między Wielką Brytanią, a UE może nadal być zagrożona po tym, jak wczorajsza prośba rządu o przeprowadzenie głosowania została odrzucona. W odpowiedzi rząd oświadczył, że opublikuje projekt umowy o wystąpieniu z myślą o przeprowadzeniu głosowania wieczorem. Boris Johnson oznajmił, że dojdzie do wyborów, jeśli parlament zagłosuje dziś przeciwko jego umowie.


Wybory w Wielkiej Brytanii jeszcze przed Bożym Narodzeniem?

Jest bardzo mało prawdopodobne, aby UE znowu pozwoliła na przedłużenie na tak długi okres bez wyraźnego powodu, jak na przykład wybory powszechne, ponieważ jest tak samo zmęczona całym procesem jak wszyscy.

Każde przedłużenie może nastąpić dopiero 31 października, co pozwoli wywrzeć presję na posłów. Można się spodziewać, że UE mogłaby podjąć decyzję o krótkim przedłużeniu, zakładając, że porozumienie przechodzi przez Izbę Gmin, aby posłowie wykorzystali ten czas na uchwalenie niezbędnego prawodawstwa – zauważa Michael Hewson, główny analityk rynkowy w CMC Markets (UK).

Johnson ostrzegł we wtorek, że jeśli UE przedłuży termin wyjścia do 31 stycznia, wówczas zwołane zostaną wybory. Nie wyklucza to jednak przedłużenia o kilka tygodni.

Z przykrością trzeba będzie wyciągnąć wnioski i będziemy musieli przejść do wyborów powszechnych – powiedział.

Laura Kuenssberg z BBC na swoim koncie na Twitterze cytuje źródło z biura premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona: „Jeśli parlament ponownie zagłosuje za opóźnieniem przez dorzucenie harmonogramu prac nad ustawą [wdrażającą umowę brexitu], a UE zaoferuje odroczenie do 31 stycznia – wówczas wycofamy ustawę z obrad, nie będzie dalszego sensu prac dla parlamentu i będziemy zmierzać do wyborów przed świętami Bożego Narodzenia.” GBP/USD czuje presję i schodzi do 1,29.

Kurs funta koryguje we wtorek

Notowania pary walutowej GBP/USD odnotowały w zeszłym tygodniu silny impuls wzrostowy docierając do poziomu 1,30. Perspektywa przedłużenia wpływała dotychczas pozytywnie na funta, który wczoraj osiągnął kolejne 5-miesięczne maksimum w stosunku do dolara amerykańskiego rosnąc powyżej poziomu 1,3000. Jego trwałe przebicie otwarłoby drogę do tegorocznego szczytu 1,3380. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi strefa 1,2750 – 1,2780 i dopiero spadek poniżej mógłby wyhamować impuls wzrostowy z początku października.

Kurs funta do dolara we wtorek na interwale dziennym źródło tradingview.com 22 10 19
Kurs funta do dolara we wtorek na interwale dziennym źródło tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here