Naga MarketsBrexit i kurs funtaWczoraj w brytyjskim parlamencie odbyły się ważne głosowania nad dalszym kształtem Brexitu. Parlamentarzyści przegłosowali umowę wynegocjowaną przez premiera, jednak w drugim głosowaniu opowiedzieli się przeciwko zaproponowanemu harmonogramowi, co skutkuje kolejnym odłożeniem terminu wyjścia Wielkiej brytanii z Unii Europejskiej.


Przedterminowe wybory w UK?

Pomimo wygranej Borisa w pierwszym głosowaniu, drugie okazało się ważniejsze. Urzędnicy nie poparli proponowanego przez rząd harmonogramu prac nad pakietem ustaw dotyczących Brexitu. Premier UK cały czas dążył do tego aby opóźnienie nie było konieczne. Chciał w bardzo szybkim tempie wprowadzić szereg ustaw które pozwoliłyby na opuszczenie UE przed 31 października. W obecnej sytuacji konieczne będzie przeprowadzenie nowych wyborów. Jak donosi źródło z Downing Street: “Jeśli Bruksela zgodzi się na wnioskowane przez parlament opóźnienie, to jedynym sposobem na wyjście z impasu są wybory”.

Po tym jak wczoraj wieczorem przyspieszony harmonogram został odrzucony stosunkiem głosów 322 do 308, Boris Johnson powiedział: “Muszę wyrazić moje rozczarowanie, że Izba ponownie zagłosowała za opóźnieniem”. “Będę rozmawiał z państwami członkowskimi o ich zamiarach, a dopóki nie podejmą decyzji, wstrzymamy prace nad tymi przepisami”. Niemniej Johnson w swoim wczorajszym przemówieniu nie powiedział nic o zapowiadanych wcześniej wyborach. Te również wymagają zgody parlamentu.

Ponadto wczoraj przewodniczący Rady Europejskiej powiedział, że przywódcy UE powinni opóźnić Brexit, aby uniknąć wyjścia bez umowy, po tym jak Johnson wstrzymał prace nad porozumieniem. “Aby uniknąć bezumownego Brexitu, zalecę, by UE27 poparła wniosek Wielkiej Brytanii o opóźnienie “ – napisał Tusk na Twitterze

Zobacz także: Brexit zostanie odłożony! Indeksy i kurs funta GBP w dół

Sytuacja techniczna na kursie funta do dolara

Po wczorajszym głosowaniu w brytyjskim parlamencie kurs GBPUSD odbił się od poziomu 1,3000. Aktualnie cena oscyluje w strefie wsparcia przy 1,2870. Ewentualne wybicie w dół może doprowadzić do pogłębienia korekty spadkowej, wtedy też celem dla sprzedających będzie poziom 1,2750. Z drugiej strony powrót powyżej 1,30 USD, powinien otworzyć drogę nawet do 1,3160.

Wykres funta do dolara GBPUSD
GBPUSD interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here