Naga Marketsjeremy corbynNiespełna dwa tygodnie temu informowaliśmy, że lider opozycyjnej Partii Pracy ma dość straszenia hard Brexitem i chce odwołania Borisa Johnsona z funkcji premiera UK. W minioną środę, Jeremy Corbyn zaapelował do przywódców rywalizujących partii, a także wybranych konserwatywnych posłów, aby poparli go w tym działaniu, co miałoby umożliwić kolejne opóźnienie Brexitu i ogłoszenie wyborów powszechnych.


Corbyn wzywa do zmiany rządu i opóźnienia Brexitu

Lider Partii Pracy chciałby w ten sposób nie tylko usunąć z urzędu obecnego premiera Zjednoczonego Królestwa, lecz również zająć jego miejsce.

Podczas gdy Szkocka Partia Narodowa i Plaid Cymru, które mają 39 posłów, wyraziły chęć przedyskutowania tego pomysłu, został on odrzucony przez liberalnych demokratów, którzy mają 14 posłów. Lider partii, Jo Swinson, nazwał Corbyna postacią “dzielącą”, która nie ma realnej szansy na uzyskanie większości, nawet tymczasowo:

– Nie ma mowy, żeby mógł zjednoczyć rebeliantów, konserwatystów i niezależnych. Nie jest nawet pewne, czy uda mu się zdobyć wszystkie głosy członków Partii Pracy w Parlamencie – powiedział Swinson.

Corbyn zaproponował przeprowadzenie wotum zaufania dla Borisa Johnsona. Mimo, że – jak sam przyznał w czwartek – jego prawem, jako przywódcy największej opozycyjnej siły w rządzie jest kierowanie następną administracją, Partia Pracy ma aż 247 mandatów. Oznacza to, że jest ona w stanie dostarczyć aż trzy czwarte głosów za dowolnym rządem zastępczym. Niektórzy jego partyjni koledzy zdają się jednak nie wierzyć, że Corbyn będzie wiarygodnym kandydatem na kolejnego premiera UK.

– Jeśli premier straci wotum nieufności, oczywiście lider opozycji powinien być pierwszy w kolejce, aby sprawdzić zaufanie Izby, a następnie każdy inny, kto wydaje się mieć szansę na utworzenie rządu – powiedział Chris Bryant, poseł z ramienia Partii Pracy. Dodał on jednak, że nie ma powodu, aby nie podejmować kilku prób w krótkim czasie.

Stephen Kinnock, inny poseł z ramienia Partii Pracy, powiedział Politico, że jeśli prawodawcy odrzucą Corbyna, rozsądne byłoby poprosić go o poparcie alternatywnego lidera.

Jednak konserwatywny poseł Guto Bebb zareagował bardziej pozytywnie, nazywając tymczasowy rząd pod rządami Corbyna mniej szkodliwym niż szkody pokoleniowe, które zostałyby spowodowane przez Brexit bez porozumienia. W rozmowie z BBC przyznał on także, że Ci, którzy powiedzieli, że zrobią wszystko, co konieczne, aby powstrzymać długotrwałe szkody związane z wycofaniem się z programu “no-deal”, muszą poważnie potraktować ten rodzaj oferty.

Corbyn jasno określił również, że jego priorytetem są wybory powszechne, a nie całkowite zatrzymanie Brexitu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajdłuższa od 8 lat awaria na londyńskiej giełdzie (LSE) wstrzymała notowania największych spółek
Następny artykułCena srebra wzrosła o 22,47%. Czy dalsza aprecjacja jest jeszcze możliwe?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here