Naga Markets



Boris Johnson spotka się z „wczesnym” wotum nieufności wobec swojego rządu, które może obalić nowego premiera Wielkiej Brytanii i doprowadzić do nowych wyborów. Lider partii opozycyjnej Jeremy Corbyn ma dość straszenia hard Brexitem i chce zagłosować za odwołaniem aktualnego premiera UK.


Johnson: Kolejne wybory to ostatnia rzecz, której chcę

Premier odpowiedział, że nie chce zwoływać kolejnych wyborów. Podczas wizyty w jednym z brytyjskich szpitali w celu promowania swojej deklaracji zwiększenia wydatków na zdrowie, Johnson powiedział, że wyborcy mają dość głosowania.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii głosowali w wyborach w 2015 r., mieli referendum w 2016 r. i kolejne wybory w 2017 r. Chcą, abyśmy dostarczyli to, o co prosili – to znaczy opuścić UE. Ostatnią rzeczą, którą chcę zrobić teraz, to zwołanie kolejnych wyborów – powiedział.

Pytanie brzmi, czy rząd Johnsona – z większością tylko jednego członka parlamentu – może przetrwać długo bez kolejnego referendum.

Jeremy Corbyn, lider opozycyjnej Partii Pracy oznajmił, że wezwie do wotum nieufności dla rządu, kiedy parlament powróci z letniej przerwy w celu zablokowania hard Brexitu. Partia Pracy zwoła głosowanie „w odpowiednim czasie”, powiedział Corbyn w wywiadzie dla Stowarzyszenia Prasowego. Dodał, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby powstrzymać wyjście z UE bez porozumienia.

Wygląda na to, że premier próbuje wymknąć się z Unii bez porozumienia, ominąć także parlament i naród brytyjski. Brak porozumienia będzie naprawdę poważny w konsekwencjach, co będzie można odczuć w cenach żywności, zaopatrzeniu medycznym, handlu, inwestycjach i popchnie nas prosto w ręce umowy handlowej, którą Donald Trump chce zawrzeć z Borisem Johnsonem. Złożymy wniosek o wotum zaufania w momencie, w którym będziemy pewni wygranej i gdy będziemy mogli się upewnić, że rządowi nie będzie wolno wyjść z Unii bez porozumienia – oznajmił Corbyn.

Brexit nastąpi 31 października „bez względu na okoliczności” – powiedział dziennikarzom rzecznik premiera James Slack, odmawiając komentarza na temat tego, czy rząd uszanuje głosowanie w parlamencie w celu wykluczenia braku porozumienia z Unią Europejską. Rzecznik nie skomentował również, czy Brexit może się zdarzyć podczas kampanii wyborczej, nazywając ten problem hipotetycznym.

Priorytetem rządu jest zapewnienie porozumienia Brexit z UE, przy jednoczesnym zapewnieniu, że Wielka Brytania jest gotowa opuścić blok bez niego – powiedział Slack.

W wyniku najnowszych doniesień brytyjskie obligacje rządowe ożyły, doprowadzając rentowności do rekordowo niskiego poziomu, gdy pogorszyły się nastroje co do globalnego ryzyka i wśród rosnących spekulacji, że Johnson będzie musiał przygotować się do wyborów powszechnych. Dziesięcioletnie obligacje rządowe po raz pierwszy w historii spadły poniżej 0,5%, podczas gdy kurs funta również spada w poniedziałek aż o 0,5%.

obligacje rzadowe
10-letnie obligacje Wielkiej Brytanii na historycznych minimach


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here