Naga MarketsJak twierdzi burmistrz Londynu, niektóre z ważniejszych usług publicznych w Wielkiej Brytanii nie są przygotowany na scenariusz opuszczenia Unii bez porozumienia. Sadiq Khan będzie przewodniczył w specjalnie zwołanym dziś spotkaniu grupy doradczej, która ma przeanalizować plan awaryjny w przypadku tak zwanego twardego Brexitu.


Jak powiedział burmistrz: “Zagrożenie związane z tym, że opuścimy UE bez żadnej umowy, nadal istnieje. Dodał on, że policja i NHS (służba zdrowia w UK) są dwoma kluczowymi obszarami budzącymi obawy”. Odnoszą się do służby zdrowia powiedział: “Obecnie mamy bardzo małe możliwości magazynowania niektórych leków, które mają krótki termin przydatności do spożycia, a z kolei UK nie posiada wystarczająco dużych możliwości ich przechowywania”. W przypadku policji, istnieje ryzyko utraty dostępu do europejskich baz danych o przestępcach.

W wywiadzie Khan dodał także: “Jeśli opuścimy UE, nasze mocne strony nadal będą widoczne”, powiedział, dodając, że Londyn nadal jest wylęgarnią dla odnoszących sukcesy przedsiębiorców z branży technologicznej i naukowej. “Wciąż mamy jedne z najlepszych uniwersytetów na świecie.”

Zobacz także: Kurs funta (GBP) w górę, Brexit jednak nie tak szybko?

Sytuacja techniczna na kursie funta do dolara

Para walutowa GBP/USD porusza się w tym tygodniu w wyraźnej tendencji wzrostowej. Ostatni ruch w górę był spowodowany doniesieniami w sprawie odłożenia terminu Brexitu. Aktualnie kluczowym wsparciem jest poziom 1,3200. Jeżeli kurs będzie utrzymywał się powyżej, to trend wzrostowy, wydaje się niezagrożony. Poziom wynika między innymi z ostatnich szczytów, a także z układu Ovberbalance.

Wykres funta do dolara

Zobacz także: Brexit: May przesuwa głosowanie, UE chce opóźnić rozwód o 21 miesięcyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here