Naga MarketsBoris JohnsonJak donosi The Times, brytyjski premier Boris Johnson stoi w obliczu nowego buntu w swoim gabinecie, grupa ministrów jest gotowa do rezygnacji z powodu obaw, że prowadzona przez Johnsona polityka prowadzi do no deal Brexitu. Co dalej z kursem funta?


Ministrowie zrezygnują ze swoich stanowisk?

Według raportu The Times na liście do odejścia znajdują się Sekretarz ds. kultury Nicky Morgan, brytyjski minister Irlandii Północnej Julian Smith, sekretarz ds. sprawiedliwości Robert Buckland, minister zdrowia Matt Hancock i prokurator generalny Geoffrey Cox. Premier Irlandii powiedział, że “jest bardzo dużo konserwatywnych posłów w parlamencie, którzy odejdą, jeśli dojdzie do Brexitu bez umowy”.

The Times poinforomwał, że ministrowie ostrzegli Johnsona na posiedzeniu gabinetu przed “poważnym” ryzykiem powrotu bezpośrednich rządów w Irlandii Północnej i wyrazili obawy co do Dominica Cummingsa, głównego doradcy Johnsona. Podczas gdy gazeta “Times” nie sprecyzowała, ilu konserwatywnych prawodawców sprzeciwia się scenariuszowi “no-deal”, “Financial Times” donosi dziś rano, że co najmniej 50 posłów z tej partii zbuntuje się przeciwko manifestowali wyborczemu, zobowiązując się do dążenia do “no-deal Brexit”.

Media doniosły o tym, że Unia Europejska oskarżyła Wielką Brytanię o granie w “szukanie winnego” za Brexit po tym, jak źródło z Downing Street powiedziało Reutersowi, że umowa jest zasadniczo niemożliwa, ponieważ kanclerz Niemiec Angela Merkel wysunęła nierealne żądania. Zaledwie trzy tygodnie przed tym, jak Wielka Brytania ma opuścić blok europejski, przyszłość Brexitu pozostaje głęboko niepewna, ponieważ obie strony nie mogą dojść do porozumienia.

Kurs funta mocno w górę

Tymczasem funt brytyjski rośnie dziś po artykule, który ukazał się w The Times – „UE jest gotowa iść na istotne ustępstwa w ramach porozumienia brexitu, zapewniając mechanizm dla Irlandii Północnej umożliwiający opuszczenie nowego irlandzkiego backstopu po określonej liczbie lat”. Na razie informacja nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona, niemniej autor artykułu powołuje się na źródło bliskie toczonym aktualnie rozmowom. Reakcja na funcie była błyskawiczna, zaraz po pojawieniu się artykułu kurs GBPUSD skoczył ponad 50 pipsów w górę. Technicznie mogła na to wskazywać lokalna formacja podwójnego dna, wzrosty przyspieszyły po pokonaniu linii szyi zaznaczonej kolorem zielonym. Ruch był jednak chwilowy, cena od razu odbiła od najbliższej strefy oporowej przy mierzeniu 38,2% Fibonacciego.

Wykres GBPSUD
GBPUSD M30


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here