Naga MarketsKurs funta spada. Brexit: Boris Johnson spotka się z Ursulą von der LeyenRosną obawy o niepowodzenie rozmów handlowych ws. Brexitu. W związku z tym, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson pojedzie do Brukseli, by spotkać się z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Kurs funta wrócił pod poziom 1,34 USD.

  • Boris Johnson był gotów na zerwanie rozmów
  • Kurs funta był bardzo zmienny
  • Premier Wielkiej Brytanii i Przewodnicząca Komisji Europejskiej mogą uratować negocjacje

Spotkanie przywódców

Wczoraj rynki obiegła informacja o tym, że Boris Johnson był gotowy do wycofania się z rozmów w związku z żądaniami ze strony UE. Chodziło o kwestie rybołówstwa, co do których pozostaje niezgoda.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po wspomnianej wyżej informacji, kurs funta był bardzo zmienny. Okazuje się jednak, że jeszcze nie wszystko stracone, jeśli Johnson ma się spotkać z Ursulą von der Leyen, by wynegocjować kompromis przed zbliżającym się terminem okresu przejściowego.

– Bez interwencji politycznej z samej góry, tj. ze strony premiera i prezydenta, myślę, że ludzie będą coraz bardziej pesymistyczni nastawieni do osiągnięcia porozumienia przez zespoły negocjacyjne – powiedział irlandzki minister spraw zagranicznych Simon Coveney.

fpmarkets

Kurs funta podatny na newsy z negocjacji

Funt tracił do dolara wczoraj niemal 1,4 proc., jednakże znaczącą część tych strat została odrobiona do końca sesji. Para walutowa GBP/USD zamknęła się wczoraj ponad wsparciem w obrębie poziomu 1,3300.

– Wygląda na to, że inwestorzy zostali bardzo zaskoczeni – napisał w notatce John Hardy, szef strategii walutowej w Saxo Bank odnosząc się do wczorajszej groźby zerwania rozmów.

Fundusze hedgingowe i inni spekulanci zmniejszyli ostatnio swoje pozycje krótkie na funcie, a najnowsze dane z Commodity Futures Trading Commission wskazują na powrót w kierunku neutralnego pozycjonowania. W międzyczasie wzrosły koszty ochrony przed dalszymi wahaniami kursu brytyjskiej waluty.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here