Naga MarketsjohnsonOpóźniony Brexit miał mieć miejsce w najbliższy czwartek, jednakże termin znowu został odłożony. Unia Europejska zgodziła się na przesunięcie do końca stycznia 2020 roku z możliwością wcześniejszego rozwodu, o ile uda się szybciej ratyfikować wszystkie postanowienia traktatu. Wczoraj Boris Johnson nie zdołał przeforsować pomysłu przedwczesnych wyborów, ale nie poddaje się w tych starach i dziś podejmie kolejną próbę. Kurs funta do dolara waha się o poranku w okolicach 1,2850.

Chociaż Johnson nie zdołał dotrzymać obietnicy wyprowadzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej do 31 października br., to pozostaje zdeterminowany, by dokonać tego jak najszybciej. Mają w tym pomóc kolejne w ciągu ostatnich 4 lat wybory powszechne, które mogą zmienić układ sił w parlamencie.

– Nie pozwolimy, aby ten paraliż trwał nadal. Tak czy inaczej, musimy procedować prosto do wyborów – Johnson powiedział wczoraj w Izbie Gmin.

Wybory zagwarantowane ustawą

Przedłużenie terminu Brexitu ma pomóc brytyjskim politykom uporządkować proces Brexitu i przedstawić jego plan wyborcom. Jednakże obecny rząd z Johnsonem na czele uważa, że parlament jest zepsuty i “martwy”, dlatego też powinien zostać rozwiązany.

Zobacz też: Microsoft na nowych ATH. W tle kontrowersyjny kontrakt z Pentagonem

“Zepsuci” wg Johnsona parlamentarzyści nie zgodzili się na przedwczesne wybory (potrzeba było 2/3 aprobujących ten pomysł) w związku z czym może on spróbować dziś innego podejścia. Rozwiązaniem ma być projekt jednorazowej ustawy zmieniający datę wyborów na 12 grudnia. Do jego przegłosowania potrzebna będzie jedynie zwykła większość, co może sprawić, że tym razem obecny premier UK odniesie sukces.

Kurs funta w korekcie impulsu spadkowego

Po nieudanym ataku na kluczowy opór w obrębie okrągłego poziomu 1,30, kurs funta w relacji do dolara dotarł w okolice wsparcia przy 1,2780. Jak widać na wykresie 1-godzinnym poniżej, ostatni impuls spadkowy w tym krótkoterminowym trendzie utworzył się w czwartek i od tego czasu cena porusza się w zakresie sesji z 24 października. Dopóki notowania na zamknięciach dnia utrzymują się między 1,3000 – 1,2780, trudno spekulować, co do dalszego ruchu kierunkowego.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs funta do dolara GBPUSD - wykres 1-godzinny
Kurs funta do dolara GBPUSD – wykres 1-godzinny


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here