Naga MarketsBudynek Banku angliiJak podaje agencja Reuters, zastępca prezesa Banku Anglii Dave Ramsden powiedział, że nie podziela poglądów niektórych swoich kolegów, którzy zasugerowali, że brytyjski bank centralny mógłby obniżyć stopy procentowe, gdyby wyznaczony termin Brexitu miał się przedłużyć. Co dalej z funtem brytyjskim?


Boe nie zdecyduje się na cięcia stóp?

Ramsen powiedział w ostatnim wywiadzie dla gazety The Telegraph, że gospodarka UK ucierpiała głównie z powodu niepewności co do Brexitu, znacznie spadły inwestycje firm, co może zmniejszyć szansę na pomoc ze strony BoE. Aktualnie istnieje spore ryzyko przesunięcia terminu Brexitu, BoE ostatnio mówił o scenariuszu “wzmocnionej niepewności”, niemniej Ramsen stwierdził, że “to wcale nie oznacza, że istnieją argumenty za bardziej elastyczną polityką monetarną”.

Brexit: Johnson chce osiągnąć porozumienie z UE w ciągu zaledwie 3 dni

W tym samym wywiadzie powiedział on, że byłby ostrożny co do wzrostu brytyjskiej gospodarki, z racji ostatnich słabych odczytów makro. “Wojna handlowa na świecie również odbija się źle na skłonności firm do inwestowania”. Z kolei inni członkowie BoE, Michael Saunders i Gertjan Vlieghe zasugerowali, że przedłużanie terminu opuszczenia UE może oznaczać niższe stopy procentowe w Wielkiej Brytanii. Premier Boris Johnson cały czas utrzymuje, że 31 października jest terminem ostatecznym i Wielka Brytania wyjedzie z Unii Europejskiej, z umową lub bez niej. Przeszkodą może być jednak przyjęcie ustawy, która zdaniem jej twórców ma uniemożliwić “no deal Brexit” i w konsekwencji prowadzić do przełożenia “ostatecznego” terminu

Sytuacja techniczna na kursie funta do dolara GBPUSD

Po dwóch dniach rajdu kurs GBPUSD zdołał wybić górą dwa kluczowe opory oraz linię trendu spadkowego. Jeżeli obecny sentyment utrzyma się w najbliższych dniach, niewykluczony jest atak na strefę przy 1,2750. Niemniej dziś obserwujemy korektę, wsparciem jest strefa przy 1,2570, a w przypadku jej wybicia trzeba brać pod uwagę poziom 1,2400.

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here