Naga MarketsRozdarta flaga Unii Europejskiej spod której wyłania się flaga Wielkiej BrytaniiWielka Brytania przygotowuje plan awaryjny. Rząd premier Theresy May chcę utrzymać otwartą granicę z Irlandią, nawet jeśli wyjście UK z Unii Europejskiej  (Brexit) odbędzie się bez umowy handlowej. W tym celu nakreślony został plan rozwoju technologii dla utrzymania otwartej granicy. Kurs funta testuje ekstrema wczorajszej sesji.

Okres przejściowy po “rozwodzie” potrwa do 2021 roku. Rząd UK ma utworzyć trzy grupy doradcze, które zajmą się opracowaniem porozumień do zastosowania po tym terminie.

26 milionów dolarów na testy technologii

Zwolennicy Brexitu z Partii Konserwatywnej, do której należy premier May chcą alternatywny dla irlandzkiego backstopu. Departament ds. Brexitu ma poświęcić aż 20 milionów funtów (26 mln USD) na testowanie potencjalnych technologii. Takie postępowanie może uspokoić brytyjskich konserwatystów opowiadających się za opuszczeniem UE.

Brexiterzy są przeciwni backstopowi, gdyż uważają, że na zawsze będzie on wiązał Wielką Brytanię z Unią Europejską. Chcieliby porzucenia ochrony granicy, tak jednak prawdopodobnie się nie stanie. Wskazują na to bowiem działania rządu oraz sygnały płynące z UE.

21 miesięcy na przygotowania

Jeśli do Brexitu dojdzie bez opóźnienia, tj. 29 marca br., Wielka Brytania znajdzie się w okresie przejściowym, która potrwa 21 miesięcy. W tym czasie zaczną działać trzy grupy pracujące nad backstopem.

Zobacz również: Brexit: Szef opozycji chce przeforsować swoją wersję umowy

Pierwszą grupę mają stanowić eksperci z dziedziny handlu i ceł. Druga grupa zajmie się przedsiębiorstwami oraz związkami zawodowymi, a trzecia będzie konsultowała się z prawnikami z całego Parlamentu.

Kurs funta porusza się w zakresie wtorkowej sesji

Notowania funta szterlinga w relacji do dolara przetestowały dziś wczorajsze maksima, po czym podaż zepchnęła kurs do nowego dołka. Wciąż jednak para walutowa GBP/USD porusza się w zakresie wtorkowego handlu.

Dodatkowo od dołu spadki mogą być ograniczane przez strefę konfluencji wsparcia, gdzie horyzontalny poziom 1,31 zbiega się z kanałem średnich EMA 10/20. Odbicie od tej strefy może kierować cenę 200-pipsów wyżej, do oporu na 1,33. Alternatywnie, wybicie dołem tego obszaru otworzy drogę do okrągłego poziomu 1,31.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

7 marca 2019 - wykres dzienny gbpusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here