Naga Marketsaktualny kurs euro dolara prognozy notowania wiadomosciUrzędnicy Unii Europejskiej zaprzeczyli w środę, że Bruksela przygotowuje specjalną ofertę dla Wielkiej Brytanii w celu zapewnienia porozumienia w sprawie Brexitu. Sprzeczne nagłówki brytyjskich gazet powodują zamieszanie na funcie, które i tak jest niemałe na trzy tygodnie przed zbliżającą się datą Brexitu. Rynki poznały również protokoły z wrześniowego posiedzenia FOMC, które pokazały sporą różnicę zdań pomiędzy urzędnikami w zakresie dalszej polityki luzowania stóp procentowych. Uzupełniając to prognozowanym osłabieniem dolara, światowa panika fiskalna w kolejnych tygodniach może zanotować kolejnyw zrost. Na przegląd najważniejszych informacji zaprasza Agnieszka Zaręba oraz broker XM.


Brexit pełen przepychanek, FOMC przeszedł przez rynek bez echa

Przedstawiciele UE zaprzeczyli dotychczasowym doniesieniom gazety „The Times”, jakoby mieli pójść na ustępstwa w temacie Brexitu zgadzając się na to, aby  irlandzki backstop nie był bezterminowy. Gazeta „The Times” poinformowała w środę, że UE jest gotowa zaoferować mechanizm dla granicy Irlandii Północnej, plotki zostały jednak bardzo szybko zdementowane. Kurs funta nadal kurczowo trzyma się wsparcia 1,22 USD próbując odbijać w czwartek jest to jednak wywołane ogólnym osłabieniem kondycji dolara przed startem negocjacji handlowych.

Federalny Komitet ds. Otwartego Rynku (FOMC) opublikował w środowy wieczór protokoły z wrześniowego posiedzenia. Te nie wniosły na rynek niczego nowego, pokazując jedynie rozłam w debacie urzędników co do dalszej ścieżki kształtowania stóp procentowych. Minutes nie wywołały reakcji rynkowej, jednak w czwartek eurodolar umacnia się o 0,4%, co podobnie jak w przypadku funta jest wynikiem osłabienia USD na całej szerokości książki zleceń.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here