Naga MarketsBrexit bez przedłużenia okresu przejściowego. Brytyjski rząd nie będzie głosował nad jego przedłużeniemBoris Johnson, premier Wielkiej Brytanii, dopiął swego i w ubiegłotygodniowych wyborach Partia Konserwatywna uzyskała większość miejsc w Izbie Gmin. Daje mu to szansę na realizację swoich założeń, a mianowicie, opuszczenia przez UK struktur unijnych. Pozostaje jeszcze kwestia okresu przejściowego, który upływa 31 grudnia 2020 roku. Jeden z brytyjskich urzędników powiedział, że przedłużenia tego okresu nie będzie.

Po przeliczeniu głosów z 649 z 650 okręgów Partia Konserwatywna zdobyła aż 364 mandaty. To najlepszy wynik Torysów od czasu wygranej Margaret Thatcher w 1987 roku. Taki wynik daje Borisowi Johnsonowi zdecydowaną większość w parlamencie, i otwiera mu drzwi do niemal bezproblemowego przeprowadzenia Brexitu do 31 stycznia, tj. 10 miesięcy po pierwotnym terminie z 29 marca 2019 r.

Krótki okres przejściowy

Po planowanej dacie rozwodu, tj. z końcem stycznia 2020 roku, Wielka Brytania wejdzie w okres przejściowy, w trakcie którego negocjowane będą stosunki z Unią Europejską. Okres ten ustanowiony jest do końca 2020 roku, jednakże mógłby on zostać rozszerzony o kolejne dwa lata.

Partia Konserwatywna chce natomiast zablokować politykom uprawnienia do przedłużenia okresu przejściowego. W tym celu posłuży się ustawą o wyjściu z UE, która jeszcze w tym tygodniu zostanie wniesiona do parlamentu.

Zobacz też: Spadek cen nie wpływa na HODLerów Bitcoina (BTC), pokazują dane

Kiedy ministrowie próbowali uzyskać poparcie dla porozumienia w sprawie Brexitu przed wyborami, zgodzili się dać posłom możliwość głosowania nad dłuższym okresem przejściowym. Według jednego z urzędników, rząd ma teraz znaczną większość przy każdym deputowanym z Partii Konserwatywnej zaangażowanym w poparcie umowy, ustępstwo to przestaje mieć znaczenie. Ponadto, Boris Johnson wielokrotnie obiecywał, że okres przejściowy nie zostanie przedłużony.

Kurs funta w okolicach 1,3350

Po silnym umocnieniu w piątek, zmienność na funcie pozostaje dziś stłumiona. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, byki wypchnęły cenę do w okolice 1,3421, jednakże większość zysków została już oddana. Notowania pary walutowej GBPUSD wahają się w okolicach oporu na 1,3350. Dopóki na zamknięciach dnia cena utrzymuje się pod tym poziomem, istnieje szansa na korektę, gdzie najbliższe wsparcie stanowi linia trendu biegnąca od dołka z października oraz horyzontalny obszar w pobliżu 1,3170.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Wykres dzienny pary walutowej GBPUSD - 16.12.2019 r.
Wykres dzienny pary walutowej GBPUSD – 16.12.2019 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here