Naga MarketsBrexit będzie dobry dla funta?Prezydent Donald Trump zapewnił, że Stany Zjednoczone i Wielka Brytania mogą nawet potroić swój handel po Brexicie. Wywołało to jednak kontrowersje, sugerując, że brytyjski rządowy system opieki zdrowotnej może zostać otwarty dla amerykańskich firm.


Zobacz także: Gwałtowna korekta na giełdach, DAX i NASDAQ mocno w górę

Donald Trump widzi potencjał w umowie z UK

Wczoraj na swoim przemówieniu w Londynie Trump powiedział: „Ponieważ Wielka Brytania przygotowuje się do wyjścia z Unii Europejskiej, Stany Zjednoczone są zaangażowane w tworzenie umowy handlowej między USA a Wielką Brytanią”.
„W tej transakcji handlowej istnieje ogromny potencjał. Nowa umowa może doradzić do podwojenia, nawet potrojenia wymiany handlowej między naszymi krajami, dodał prezydent USA.
Jeśli chodzi o negocjacje w sprawie ochrony zdrowia , to w wywiadzie dla „Good Morning Britain” Donald Trump powiedział, że brytyjska system zdrowia nie będzie częścią negocjacji handlowych.

Wcześniej zarówno Trump jak i May wskazywali na główną przeszkodę w przyszłych rozmowach: cenioną w Wielkiej Brytanii NHS, która ustala ceny i płaci za opiekę szpitalną, leki i inne usługi medyczne w kraju. Wielu brytyjskich polityków sprzeciwia się włączeniu NHS do rozmów handlowych.

Trump zachęcał Wielką Brytanię do opuszczenia Unii Europejskiej. Wcześniej we wtorek powiedział do premier May, że widzi „bardzo, bardzo korzystną i dużą umowę handlową” między USA a Wielką Brytanią, gdy opuści UE.

Zobacz także: Trump zachęca Brytyjczyków do Brexitu i proponuje umowę handlową

Kurs funta w górę

Pobyt prezydenta Stanów Zjednoczonych w UK wpływa pozytywnie na kurs funta. Para walutowa GBP/USD wyraźnie odbija od minimów. Po ostatnim silnym spadku może pojawić więc większa korekta wzrostowa.Aktualnie wybijany jest lokalny układ 1:1, co może doprowadzić nawet do ruchu w kierunku 1,2870. Oczywiście tendencja jest spadkowa dlatego należy zachować ostrożność. Ewentualne zejście poniżej 1,2660, może doprowadzić do kolejnej fali wyprzedaży.

Wykres funta do dolara GBPUSD 5 czerwca 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here