Naga MarketsBrexit i kurs funtaNa kursie funta robi się naprawdę gorąco. jeszcze wczoraj słyszeliśmy zapowiedzi o podpisaniu draftu umowy przez negocjatorów zajmujących się sprawą Brexitu, jednak dziś sytuacja się odwraca. Od rana na rynek spływają informacje negatywne. Kurs funta brytyjskiego reaguje na każde doniesienia bardzo dynamicznie, przez co należy zachować szczególną ostrożność podczas spekulacji na parach z GBP.


Kurs funta notuje najwyższa zmienność od 4 lat

Zmienność na funcie brytyjskim jest wyraźnie zwiększona. Tak gwałtownych ruchów nie obserwowaliśmy od czasu referendum w sprawie Brexitu, które zapoczątkowało silną przecenę na GBP. Ostatnie sprzeczne informacje co do ewentualnego porozumienia, bądź jego braku wywołują nagłe skoki po przynajmniej kilkadziesiąt pipsów. Wczoraj negocjatorzy ostrzegali, że rozmowy się jeszcze nie zakończyły, niemniej istnieją spore szanse na przedstawienie draftu umowy nawet podczas środowej sesji.

Czasu jest mało, treść porozumienia powinna zostać przedstawiona już jutro na rozpoczynającym się szczycie UE. Niemniej dzisiejsze komentarze nie napawają optymizmem. Przedstawiciele Unii Europejskiej mówią, że porozumienie nie jest możliwe jest Wielka Brytania nie wykona żadnego ruchu. Prawdopodobnie chodzi tutaj o ustępstwa ze strony UK, sytuacja ponownie jest patowa… Ponadto na rynku pojawiły się spekulacje odnośnie tego że partia DUP nie zgodzi się na obecnie wypracowane porozumienie. Szum informacyjny i widoczne zamieszanie silnie wpływa na kurs GBP, zmienność jest najwyższa od 2017 roku.

Zmienność funta GBP
Źródło: Bloomberg

Sytuacja techniczna na kursie funta

Pomimo bardzo dużej zmienności, kurs GBPUSD zachowuje się technicznie. Po teście strefy wsparcia przy 1,2570 mogliśmy obserwować kolejny rajd wzrostowy. Cena dotarła do strefy oporowej przy 1,2750, gdzie dziś reaguje podaż. W środę kurs funta ruszył w dół po negatywnych informacjach odnośnie porozumienia na linii UE- UK, niemniej spadki są szybko odrabiane. Gdyby wyprzedaż się jednak pogłębiła, jako wsparcie należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, a w przypadku jego wybicia, wspomnianą strefę przy 1,2570. Z kolei pojawienie się pozytywnych doniesień, może ponownie wywindować kurs funta, wybicie się powyżej 1,2750 otworzy drogę do dalszych wzrostów.

Wykres funta do dolara
GBPUSD interwał H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here