Naga MarketsKurs funta (GBP USD) bez życia. Barnier (UE) będzie negocjował Brexit w Londynie
Michael Barnier, UE

Przedstawiciele Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej wznowią w ten weekend bezpośrednie rozmowy handlowe z udziałem Michela Barniera, głównego negocjatora UE. Wciąż jednak trwają duże spory między obiema stronami. Kurs funta (GBP/USD) porusza się bez wyraźnego kierunku.

  • Główny negocjator UE będzie próbował zawrzeć umowę, ale nie liczy na wiele
  • Wielka Brytania powinna być gotowa na ustępstwa
  • Strony będą prawdopodobnie jeszcze odwlekać porozumienie

Barnier nie liczy na zawarcie porozumienia

Michel Barnier na prywatnym spotkaniu powiedział dziś dyplomatom z 27 rządów UE, że nie jest szczególnie optymistycznie nastawiony do zawarcia umowy. Jednakże, urzędnicy zaznajomieni z tą dyskusją powiedzieli, iż przez najbliższe kilka dni będzie nadal próbował osiągnąć porozumienie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Jak zamknąć jednocześnie wszystkie pozycje w MT4?

Dziś Barnier wybiera się do Londynu, by prowadzić rozmowy twarzą w twarz. Wcześniej było to niemożliwe, gdyż pozostawał on w kwarantannie po tym, jak urzędnik z jego otoczenia uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

Według Les Echos, główny negocjator z ramienia UE ostrzegł swojego brytyjskiego odpowiednika Davida Frosta, że ​​nie ma sensu dalej podróżować w celu kontynuowania rozmów, jeśli Wielka Brytania nie jest gotowa ustąpić.

Według jednego z urzędników UE porozumienie mogłoby jeszcze zostać osiągnięte już w przyszłym tygodniu. Ostrzegł przy tym, że dyplomatom nadal brakuje przekonania odnośnie tego, cz brytyjski premier Boris Johnson ostatecznie chce podpisać porozumienie.

– Rozmowy twarzą w twarz odbędą się w weekend – ale nie jest to jeszcze ostatni możliwy moment na zawarcie umowy, a porozumienie może (zgodnie z tradycją UE) zostać zawarte zaledwie w ostatniej możliwej chwili – napisał Paul Donovan z UBS Group AG w nocie do klientów.

fpmarkets

Kurs funta (GBP/USD) ugrzązł w konsolidacji

Notowania funta szterlinga w relacji do dolara pozostają w zakresie poniedziałkowej sesji. Ogólny trend pozostaje wzrostowy, a po wybiciu poziomu 1,34 USD możemy spodziewać się testu kluczowego obszaru oporu w okolicach 1,35 USD.

Alternatywnie, w przypadku spadków GBP/USD, najbliższe ważne wsparcie stanowi obszar przy 1,3270. Jego pokonanie otwierałoby drogę w kierunku 1,3100.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here