Naga MarketsNajwiększe banki na świecie realizują swoje plany związane z Brexitem, a rozmowy między UK, a UE postępują bardzo powoli. Stawką jest wiele stanowisk w bankach, które zatrudniają tysiące bankierów w Londynie i czerpią korzyści z braku barier handlowych z UE. Grupa Barclays Plc, w której mieści się jeden z największych na świecie banków inwestycyjnych poinformowała, iż planuje utworzyć około 150 nowych stanowisk w związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.


Kierunek Dublin

Nowi pracownicy będą mieli do dyspozycji 150 aktualnych stanowisk w Wielkiej Brytanii, które w większości zostaną przeniesione do Dublina poinformował Kevin Wall, dyrektor generalny irlandzkiej jednostki Barclaysa. Londyński bank wybrał Irlandię, traktując ją jako główny „łącznik” z UE po Brexicie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Szukamy około 150 pracowników w Europie. W kontekście dziesiątków tysięcy współpracowników w Wielkiej Brytanii i ponad tysiąca osób w Europie, uważam, że jest to mała ilość – powiedział Wall.

Zobacz również: FCA ostrzega o ryzyku przestępstw finansowych po Brexicie

Inne banki również szukają alternatyw

Podczas gdy główny negocjator Brexitu, Michel Barnier, powiedział niedawno, że porozumienie w sprawie spokojnego wycofania się Brytyjczyków z europejskiego bloku jest możliwe do osiągnięcia w ciągu najbliższych ośmiu tygodni, banki w dalszym ciągu podejmują działania w oparciu o chaotyczny scenariusz.

Mark Garvin, wiceprezes banku inwestycyjnego JPMorgan Chase & Co. zakłada nieuporządkowane wyjście Wielkiej Brytanii, tak samo jak zarząd Citigroup Inc. i Barclaysa. Brexit wpłynie na setki stanowisk w JPMorgan, w tym zarówno lokalnych pracowników, jak i potencjalnych ludzi wyprowadzających się z Londynu. Amerykańska firma poprosiła już kilkudziesięciu pracowników o opuszczenie UK, zanim nastąpi to formalnie w marcu 2019 roku.

Większość unijnych pracowników banku Citigroup ma już siedzibę poza Wielką Brytanią, według szefa firmy Jamesa Bardricka. Mimo to, bank z siedzibą w Nowym Jorku spodziewa się, że około 150 stanowisk będzie musiało ulec relokacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here