Naga MarketsNajwiększe banki na świecie realizują swoje plany związane z Brexitem, a rozmowy między UK, a UE postępują bardzo powoli. Stawką jest wiele stanowisk w bankach, które zatrudniają tysiące bankierów w Londynie i czerpią korzyści z braku barier handlowych z UE. Grupa Barclays Plc, w której mieści się jeden z największych na świecie banków inwestycyjnych poinformowała, iż planuje utworzyć około 150 nowych stanowisk w związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.


Kierunek Dublin

Nowi pracownicy będą mieli do dyspozycji 150 aktualnych stanowisk w Wielkiej Brytanii, które w większości zostaną przeniesione do Dublina poinformował Kevin Wall, dyrektor generalny irlandzkiej jednostki Barclaysa. Londyński bank wybrał Irlandię, traktując ją jako główny „łącznik” z UE po Brexicie.

Szukamy około 150 pracowników w Europie. W kontekście dziesiątków tysięcy współpracowników w Wielkiej Brytanii i ponad tysiąca osób w Europie, uważam, że jest to mała ilość – powiedział Wall.

Zobacz również: FCA ostrzega o ryzyku przestępstw finansowych po Brexicie

Inne banki również szukają alternatyw

Podczas gdy główny negocjator Brexitu, Michel Barnier, powiedział niedawno, że porozumienie w sprawie spokojnego wycofania się Brytyjczyków z europejskiego bloku jest możliwe do osiągnięcia w ciągu najbliższych ośmiu tygodni, banki w dalszym ciągu podejmują działania w oparciu o chaotyczny scenariusz.

Mark Garvin, wiceprezes banku inwestycyjnego JPMorgan Chase & Co. zakłada nieuporządkowane wyjście Wielkiej Brytanii, tak samo jak zarząd Citigroup Inc. i Barclaysa. Brexit wpłynie na setki stanowisk w JPMorgan, w tym zarówno lokalnych pracowników, jak i potencjalnych ludzi wyprowadzających się z Londynu. Amerykańska firma poprosiła już kilkudziesięciu pracowników o opuszczenie UK, zanim nastąpi to formalnie w marcu 2019 roku.

Większość unijnych pracowników banku Citigroup ma już siedzibę poza Wielką Brytanią, według szefa firmy Jamesa Bardricka. Mimo to, bank z siedzibą w Nowym Jorku spodziewa się, że około 150 stanowisk będzie musiało ulec relokacji.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRynek pracy w USA rozwija się najszybciej w historii
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Dogecoin zyskuje jako jedyny na rynku niedźwiedzia
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here