Naga MarketsBrexit, flaga Wielkiej Brytanii UK, a w tle flagi państw europejskichW rozmowach na temat umowy handlowej utrzymują się znaczne różnice między Unią Europejską, a Wielką Brytanią w kwestii rybołówstwa, pomocy państwa i przyszłego rozstrzygania sporów – powiedział w piątek główny negocjator UE Michel Barnier. Funt koryguje pod koniec tygodnia i kosztuje nieco ponad 1,33 względem dolara amerykańskiego.

  • Nowa umowa handlowa ma zastąpić od 1 stycznia 2021 r. obecny okres przejściowy
  • W piątek Barnier poinformował wysłanników z krajów UE o postępach w rozmowach z Wielką Brytanią
  • Nadzieje na przynajmniej częściową umowę pchają kurs GBP/USD w kierunku 1,40

Brexit: nadchodzą kluczowe dwa tygodnie negocjacji

Umowa handlowa ma zastąpić od 1 stycznia 2021 r. obecny okres przejściowy po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej pod koniec stycznia, aby uniknąć ceł i kontyngentów na towary.

Te artykuły również Cię zainteresują
Utrzymują się te same znaczące rozbieżności. Podróżuje do Londynu dziś wieczorem, aby kontynuować rozmowy na linii UE-Wielka Brytania z głównym negocjatorem Wielkiej Brytanii Davidem Frostem i jego zespołem – napisał Barnier na Twitterze.

Wcześniej w piątek Barnier poinformował wysłanników z krajów UE o postępach w rozmowach z Wielką Brytanią, a jeden z wyższych rangą dyplomatów UE określił je jako „niezbyt jasny obraz”.

GBP/USD przesunie się do regionu 1,37-1,40 na podstawie umowy Brexit – Westpac

Nadzieje na przynajmniej częściową umowę handlową po Brexicie pchają kurs GBP/USD w kierunku 1,37. Niemniej jednak niepowodzenie rozmów handlowych może spowodować, że kabel spadnie poniżej 1,30, prognozują ekonomiści z Westpac.

Czynniki wpływające na GBP w najbliższej perspektywie to przede wszystkim postęp w rozmowach handlowych między UE, a Wielką Brytanią. Blokada w UK zostanie najprawdopodobniej złagodzona 2 grudnia, ale nadal będą obowiązywać ścisłe i wielopoziomowe ograniczenia – napisano w raporcie.

Kluczowe znaczenie ma stan rozmów handlowych UE – Wielka Brytania po Brexicie. Rozmowy są teraz wznawiane i pozostaje nadzieja, że ​​przynajmniej częściowe porozumienie może zostać osiągnięte przed szczytem KE w dniach 10-11 grudnia. Transakcja może skierować kurs GBP/USD w okolice 1,37-1,40. Jednak następne dwa tygodnie pozostają kluczowe, obarczone sporym ryzykiem – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here