Naga MarketsBanknoty 50 euro, 20 euro oraz 50 funtów brytyjskichKurs euro i funta jest obecnie silnie zależny od wyniku Brexitu. Jeśli otrzymamy prostą umowę o wolnym handlu, ekonomiści z Danske Banku spodziewają się spadku pary EUR/GBP w kierunku 0,86. Z kolei jeśli porozumienia między UE, a Wielką Brytanią nie zostanie osiągnięte, prognozują, że kurs wzrośnie znacznie wyżej, jednak bez naruszenia parytetu. W poniedziałek EUR/GBP spada poniżej 0,89 oscylując niedaleko listopadowego dołka.

  • Brak postępów w okolicach 1 grudnia wpłynie negatywnie na funta
  • W przypadku braku umowy Bank Anglii obniży stopy do -0,5%
  • Główny scenariusz zakłada zawarcie prostej umowy o wolnym handlu, która obejmie towary

Brexit: kurs EUR/GBP zmierza w kierunku 0,86 – Danske Bank

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami negocjacje przeciągnęły się do listopada i nadal nie widzimy porozumienia w sprawie Brexitu. Spodziewamy się zawarcia umowy w drugiej połowie listopada, ale będziemy bardziej zaniepokojeni, jeśli nie będzie postępów w okolicach 1 grudnia, co naszym zdaniem wpłynie negatywnie na GBP – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Eksperci oczekują, że Bank Anglii utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie w całym horyzoncie aktualnej prognozy, pomimo narastających dyskusji na temat obniżenia ich poniżej zera. Jednocześnie w przypadku braku umowy spodziewają się znacznej obniżki do -0,5%.

Naszym podstawowym założeniem pozostaje prosta umowa o wolnym handlu obejmująca towary i zostanie sfinalizowana w ciągu najbliższych dwóch do trzech tygodni – dodano.

Jednocześnie analitycy spodziewają się, że kurs EUR/GBP spadnie w najbliższym czasie. Prognozują osiągnięcie poziomu 0,86 w okresie 1-12 miesięcy, co ich zdaniem będzie nowym kluczowym poziomem w nadchodzącym roku.

Uważamy, że ryzyko jest przesunięte w kierunku spadku poniżej 0,86 w bardzo krótkim okresie w przypadku zawarcia transakcji. Jeśli się mylimy i zamiast tego nie dojdzie do żadnej transakcji, uważamy, że EUR/GBP wzrośnie znacznie wyżej, ale pozostanie poniżej parytetu – podsumowano.

Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here