Naga Marketsropa naftowa oil brent wti ccCeny ropy naftowej wzrosną w ciągu najbliższych kilku kwartałów, prognozują stratedzy z Capital Economics. Trwa silne odbicie globalnego popytu, podczas gdy podaż pozostaje stosunkowo ograniczona. To powinno zwiększać deficyt na światowym rynku czarnego złota i podnieść cenę ropy Brent do 75 USD za baryłkę do III kwartału 2021 r. Jednocześnie analitycy oczekują, że ceny zaczną spadać w długim terminie, ponieważ rosnąca podaż spowoduje nadwyżkę na rynku. Cena ropy Brent nieznacznie wzrasta w środę i kosztuje niecałe 67 USD/brk.

  • Wraz ze znoszeniem globalnych ograniczeń gwałtownie wzrośnie zużycie ropy
  • Konsumpcja ropy przekroczy poziomy sprzed pandemii w III kwartale tego roku
  • Rosnące ceny nieuchronnie będą stanowić zachętę do zwiększenia podaży
  • OPEC+ stopniowo przywróci moce produkcyjne, a produkcja w USA wzrośnie

Rosnący popyt zwiększy ceny. Brent osiągnie szczyt na poziomie 75 USD – CE

Wraz ze znoszeniem globalnych ograniczeń spodziewamy się gwałtownego wzrostu zużycia ropy. W szczególności uważamy, że popyt na podróże sprawi, iż konsumpcja ropy przekroczy poziomy sprzed pandemii w III kwartale tego roku. To stanowi podstawę naszej prognozy, że cena ropy Brent osiągnie w najbliższych miesiącach szczyt na poziomie około 75 USD za baryłkę – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Eksperci uważają, że silny wzrost popytu na ropę w tym roku utrzyma rynek w deficycie. Jednak rosnące ceny nieuchronnie będą stanowić zachętę do zwiększenia podaży. Oczekują, że OPEC+ stopniowo przywróci moce produkcyjne, a produkcja w USA wzrośnie, tak aby do 2022 r. rynek ropy powrócił do nadwyżki, a ceny spadły.

Nasze prognozy na koniec roku dla Brent to 70 USD, 60 USD i 55 USD za baryłkę odpowiednio na lata 2021, 2022 i 2023 – dodano.

Cena ropy Brent powróci do szczytów 71,38/75 USD – Credit Suisse

Brent wzrósł wczoraj o 1,3% odbijając od wsparcia na poziomie 65 USD. Stratedzy z Credit Suisse nadal oczekują, że cena ropy Brent ponownie przetestuje swoje maksima w okolicach 71,38/75 USD.

Konsolidacja Brent jest nadal przez nas postrzegana jako tymczasowa, przed ponownym testem szczytów 71,38/75 USD z 2020 i 2021 roku. Co więcej, siła na innych surowcach powinna również zapewnić dobre wsparcie czarnemu złoty. Chociaż opór 71,75 USD może stanowić przeszkodę to nadal widzimy możliwość wzrostu do 75,60 USD, a następnie do 79,10 USD – wskazano w raporcie.

Z drugiej strony najbliższe wsparcie wyszczególnione w raporcie znajduje się na poziomie 64,07 USD. Poniżej lokalnego minimum 60,27 USD znajduje się wsparcie 57,40 USD, a następnie 54,60 USD.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator | mercator kurs | akcje bml | nasdaq giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here