Naga Marketsropa naftowa oil brent wti ccStratedzy z OCBC Banku dostrzegają małe prawdopodobieństwo powrotu ropy naftowej do 100 dolarów za baryłkę. Zamiast tego spodziewają się, że czarne złoto osiągnie szczyt na poziomie 80 USD – prawdopodobnie do końca 2021 r. – ponieważ podaż z OPEC+ ma powrócić na dobre na początku 2022 r. Z kolei eksperci z UBS podnieśli swoją prognozę na wrzesień z 75 do 78 USD. Ropa Brent nieznacznie spada w środę i kosztuje 74 USD/brk.

  • W lipcu 2021 r. wejdzie w życie plan OPEC +, aby złagodzić pandemiczne ograniczenia podaży
  • Globalny bilans dostaw ropy naftowej powróci do nadwyżki od pierwszego kwartału 2022 r. i prawdopodobnie utrzyma się do końca przyszłego roku
  • Brent może rozpocząć spadek w przyszłym roku do swojej długoterminowej średniej ceny wynoszącej 65 USD
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Ropa Brent osiągnie szczyt na poziomie 80 USD do końca roku – OCBC

W lipcu 2021 r. wejdzie w życie plan OPEC+, aby złagodzić pandemiczne ograniczenia podaży, a produkcja wzrośnie łącznie o 850 tys. baryłek dziennie. Pomimo tego wzrostu, całkowity poziom produkcji OPEC+ jest nadal o 6 mb/d poniżej poziomu bazowego z października 2018 r.Naszym podstawowym scenariuszem jest wzrost globalnej podaży o 2 mb/d do końca 2022 r., z czego głównie z OPEC+ i Iranu. Jeśli embargo na ropę naftową Iranu zostanie zniesione w ciągu najbliższych 18 miesięcy, spodziewamy się, że 2 mb/d irańskiej ropy powróci na wody międzynarodowe. W takim przypadku oczekujemy, że OPEC+ utrzyma stałe wydobycie 6 mb/d do 2022 roku – napisano w raporcie.

Eksperci szacują, że globalny bilans dostaw ropy naftowej powróci do nadwyżki od pierwszego kwartału 2022 r. i prawdopodobnie utrzyma się do końca przyszłego roku.

Prognozujemy, że Brent osiągnie szczyt na poziomie 80 USD do końca 2021 r. Jednak zmiana globalnego bilansu dostaw z deficytu do nadwyżki w przyszłym roku oznacza, że ​​Brent może rozpocząć spadek w przyszłym roku do swojej długoterminowej średniej ceny wynoszącej 65 USD – dodano.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

UBS podnosi prognozę dla ropy Brent na wrzesień z 75 USD do 78 USD

Trudno jest walczyć z impetem wybicia z rynku ropy, gdy wczoraj cena ponownie poszybowała w górę. Tempo wzrostu może być nieco niepokojące, ale ogólna perspektywa jest nadal raczej optymistyczna, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki. Ponowne otwarcia gospodarek mają wzmocnić warunki popytu, a inflacja nadal będzie głównym problemem/debatą.

Ropa w takich warunkach może łatwiej utrzymać wsparcie, ale od czasu do czasu uwaga na silne korekty. Do tego dochodzą inne czynniki ryzyka, takie jak OPEC+ ustawiony na ponowne otwarcie pomp i oczywiście cała transakcja nuklearna z Iranem – podsumowano.

Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: enea akcje | newconnect akcje | akcje pkn orlen | prognozy kursu dolara | dino akcje | cena złotego | dolar usd kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here