Naga MarketsBrazylijska policja aresztowała mężczyznę, który prowadził biznes narkotykowy i nielegalnie kopał btc – informował wczoraj Cointelegraph Brasil.

Państwowy Departament Handlu Narkotykami (Denarc) w Porto Alegre, Rio Grande do Sul, przy okazji śledztwa dot. biznesu narkotykowego, zlokalizował tajną kopalnię bitcoinów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kopalnia w domu

Na miejscu funkcjonariusze organów ścigania znaleźli 25 maszyn do wydobywania cyfrowej waluty, które działały 24 godziny na dobę. Oprócz tego znaleziono tam także „zaawansowane” oprogramowanie i sprzęt o szacowanej wartości ponad 250 000 reali (ok. 63 000 USD).

Według policji osoba, która twierdziła, że ​​jest odpowiedzialna za sprzęt, powiedziała, że ​​„wynajęła powierzchnię i wydobywała bitcoiny [traktując to] jako inwestycję – co nie jest nienormalne”. Podejrzany został ukarany grzywną za nielegalne wykorzystanie energii elektrycznej w domu.

BTC a mroczny światek

Niedawno prokurator okręgowy na Manhattanie oskarżył grupę osób, które rzekomo sprzedawały narkotyki i prały miliony dolarów za pomocą bitcoinów. Oskarżeni ponoć prowadzili e-sklepy w DarkWebie, za pośrednictwem których sprzedawali „setki tysięcy” podrabianych leków.

Niedawno sąd federalny  Stanów Zjednoczonych skazał dwóch domniemanych cyberprzestępców za rozprzestrzenianie złośliwego oprogramowania w celu kradzieży danych uwierzytelniających karty kredytowe i nielegalnego wydobywania kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here