Naga Marketsjezus z rioBrazylijska giełda kryptowalut XDEX, która jest własnością największego maklera papierów wartościowych w Ameryce Łacińskiej, ogłosiła koniec swojej działalności. Firma znika z rynku 31 marca.

„Dzisiaj ogłaszamy, że XDEX rozpoczyna proces kończenia swojej działalności. Projekcja rynku, konkurencja i kilka działań regulacyjnych [ze strony władz] zmniejszyły możliwości [zarabiania] z początku projektu i były podstawą podjęcia tej trudnej decyzji”

– przekazała firma.

Giełda kryptowalut: klienci mają czas do 30 dni

Firma zauważa, że klienci mają teraz maksymalnie 30 dni od dnia ogłoszenia komunikatu na zamknięcie swoich pozycji i całkowite wycofanie środków z platformy. „Podczas składania wniosku o wypłatę środki zostaną przesłane na konto bankowe zarejestrowane w XDEX w ciągu 1 dnia roboczego, zgodnie z danymi bankowymi” – przekazała spółka. „Po upływie 30 dni, jeśli klient nie sprzedał aktywów, zrobimy to w jego imieniu, a kwota uzyskana ze sprzedaży zostanie zdeponowana na rachunku bankowym zarejestrowanym w XDEX w ciągu 3 dni roboczych” – dodano.

Brazylia: bitcoin ma pod górkę w Ameryce Południowej

Uruchomiony w 2018 roku XDEX chciał bazować głównie na brazylijskich inwestorach instytucjonalnych, którzy są zainteresowani kryptowalutami. Jak widać popyt nie był wystarczająco wysoki.

Warto zaznaczyć, że platforma jest własnością XP Investimentos. XP Investimentos to zaś z kolei jeden z największych brokerów w Ameryce Łacińskiej, który zarządza miliardami dolarów.

XDEX to już czwarta firma skoncentrowana na handlu bitcoinami, która zamyka swoją działalność w Brazylii. Wcześniej brazylijskie firmy OmniTrade, Latoex i Acesso Bitcoin również ogłosiły, że znikają z rynku. Pod koniec ubiegłego roku także inna brazylijska firma – Bitjá – ujawniła, że także kończy oferowanie swoich usług.

Co ciekawe, BTC cieszy się z kolei bardzo dużą popularnością w Wenezueli. Tamtejszy popyt napędza jednak lokalna hiperinflacja. Wenezuelczycy uciekają przed nią w m.in. kryptowaluty, choć – jak pokazują badania – nie trzymają BTC długo, a zamieniają szybko jak tylko mogą na dolary. Pokazuje to, że bitcoin jest dla nich swoistym safe haven, ale położonym jedną półkę niżej niż amerykańska waluta.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here