Naga MarketsBrazylijska drużyna piłkarska chce zebrać 20 milionów dolarów, uruchamiając własne ICO. Będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w historii piłki nożnej i może otworzyć nowy rozdział w kwestii finansowania sportu.


Avaí Futebol Clube, drużyna piłkarska z brazylijskiej serii B, ogłosiła w środę, że tworzy własną kryptowalutę, starając się zorganizować cyfrowy ekosystem dla swoich kibiców. Działania te mają pomóc jej zakwalifikować się do najwyższej klasy (serii A) brazylijskiej piłki nożnej.

Token dla kibiców

Inside World Football poinformował, że klub będzie sprzedawał 20,46 milionów tokenów po 1 $ każdy. Klub będzie posiadaczem kolejnych 1,54 miliona tokenów.

Zespół współpracuje ze SportyCo i Blackbridge Sports, aby opracować i uruchomić sprzedaż tokenów. Start planowany jest na 3 października.

Prezydent Avaí Francisco José Battistotti powiedział w oświadczeniu, że ICO stawia sobie za target “globalną bazę fanów piłki nożnej”. Dodaje, że jego zespół chce „być pierwszą firmą sportową, która będzie oferowała pierwszą [cyfrową] monetę, torując drogę innym klubom na całym świecie.”

Inwestorzy, którzy zakupią token, będą mogli handlować nim na giełdach lub kupować za niego bilety, towary lub inne “wyjątkowe doświadczenia”, powiedział współzałożyciel SportyCo, Marko Filej.

Avaí planuje zebrać co najmniej 8 milionów dolarów. Jeśli klub nie osiągnie tego progu, wszystkie środki zostaną zwrócone.

Zespół dołącza do francuskiego klubu Paris Saint-Germain, który ogłosił we wtorek, że planuje również emisję kryptowaluty jako mechanizmu motywacyjnego dla swoich fanów. Jednak token PSG nie będzie miał roli pieniężnej. Zamiast tego pomoże fanom głosować w sprawach ważnych dla zespołu, takich jak np. wzory koszulek.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here