TMS


Główna instytucja w Sao Paulo wprowadza pierwszy w Brazylii stopień magistra w dziedzinie kryptowalut. Zapotrzebowanie na tego typu wiedzę jest coraz większe a tematy związane z kryptowalutami pojawiają się coraz częściej w programach nauczania studentów.


W uczelni wyższej, Fundacao Getulio Vargas uruchomiono program “Cryptocurrency Masters”, jego ukończenie zapewni tytuł magistra w dziedzinie krypto-finansów.

Koordynator programu w FGV, Ricardo Rochman, podkreślił potrzebę szerzenia wiedzy, stwierdzając: “To rynek z głębokim niedostatkiem ludzi z doświadczeniem. Warto omawiać, badać i nauczać o kryptofinansach”.

Inicjatywy studentów

Brazylijscy studenci założyli Blockchain Insper, to połączenie grupy badawczej i młodej firmy. Grupa powstała ponad siedem miesięcy temu i podobno nawiązała współpracę z firmami działającymi w branży kryptowalut, które zapewniają specjalistów i mentorów dla studentów.

Zobacz też: Warszawska SGH oferuje podyplomowe studia kryptowalut i technologii blockchain

Obecnie Blockchain Insper ma 23 członków, którzy podzieleni są na zespoły badawcze zajmujące się finansami, technologią i biznesem. Wszyscy studenci są zaangażowani zarówno w działania praktyczne jak i badawcze.

Kryptowaluty na studiach

W ubiegłym roku Wydział Ekonomii i Administracji Uniwersytetu w Sao Paulo wprowadził kryptowaluty do działu instrumentów pochodnych – którego twórcą  był profesor Alan de Genaro.

Genaro stwierdził, że “kwestie kryptowalut muszą być poruszone, nawet kiedy student nie będzie pracował  w branży rynków finansowych. Należy wiedzieć, które czynniki są korzystne a które nie. “Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here