CMC Markets

Główna instytucja w Sao Paulo wprowadza pierwszy w Brazylii stopień magistra w dziedzinie kryptowalut. Zapotrzebowanie na tego typu wiedzę jest coraz większe a tematy związane z kryptowalutami pojawiają się coraz częściej w programach nauczania studentów.


W uczelni wyższej, Fundacao Getulio Vargas uruchomiono program “Cryptocurrency Masters”, jego ukończenie zapewni tytuł magistra w dziedzinie krypto-finansów.

Koordynator programu w FGV, Ricardo Rochman, podkreślił potrzebę szerzenia wiedzy, stwierdzając: “To rynek z głębokim niedostatkiem ludzi z doświadczeniem. Warto omawiać, badać i nauczać o kryptofinansach”.

Inicjatywy studentów

Brazylijscy studenci założyli Blockchain Insper, to połączenie grupy badawczej i młodej firmy. Grupa powstała ponad siedem miesięcy temu i podobno nawiązała współpracę z firmami działającymi w branży kryptowalut, które zapewniają specjalistów i mentorów dla studentów.

Zobacz też: Warszawska SGH oferuje podyplomowe studia kryptowalut i technologii blockchain

Obecnie Blockchain Insper ma 23 członków, którzy podzieleni są na zespoły badawcze zajmujące się finansami, technologią i biznesem. Wszyscy studenci są zaangażowani zarówno w działania praktyczne jak i badawcze.

Kryptowaluty na studiach

W ubiegłym roku Wydział Ekonomii i Administracji Uniwersytetu w Sao Paulo wprowadził kryptowaluty do działu instrumentów pochodnych – którego twórcą  był profesor Alan de Genaro.

Genaro stwierdził, że “kwestie kryptowalut muszą być poruszone, nawet kiedy student nie będzie pracował  w branży rynków finansowych. Należy wiedzieć, które czynniki są korzystne a które nie. “

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy graczy na polskiej GPW – czas na advergaming
Następny artykułO wykresach ani słowa: AUD/NZD, AUD/JPY, CAD/JPY
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych (także biorąc udział w IPO) przez kontrakty terminowe (FW20, FDX, FCE) kończąc na rynku walutowym, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here