Naga MarketsGłówna instytucja w Sao Paulo wprowadza pierwszy w Brazylii stopień magistra w dziedzinie kryptowalut. Zapotrzebowanie na tego typu wiedzę jest coraz większe a tematy związane z kryptowalutami pojawiają się coraz częściej w programach nauczania studentów.


W uczelni wyższej, Fundacao Getulio Vargas uruchomiono program “Cryptocurrency Masters”, jego ukończenie zapewni tytuł magistra w dziedzinie krypto-finansów.

Koordynator programu w FGV, Ricardo Rochman, podkreślił potrzebę szerzenia wiedzy, stwierdzając: “To rynek z głębokim niedostatkiem ludzi z doświadczeniem. Warto omawiać, badać i nauczać o kryptofinansach”.

Inicjatywy studentów

Brazylijscy studenci założyli Blockchain Insper, to połączenie grupy badawczej i młodej firmy. Grupa powstała ponad siedem miesięcy temu i podobno nawiązała współpracę z firmami działającymi w branży kryptowalut, które zapewniają specjalistów i mentorów dla studentów.

Zobacz też: Warszawska SGH oferuje podyplomowe studia kryptowalut i technologii blockchain

Obecnie Blockchain Insper ma 23 członków, którzy podzieleni są na zespoły badawcze zajmujące się finansami, technologią i biznesem. Wszyscy studenci są zaangażowani zarówno w działania praktyczne jak i badawcze.

Kryptowaluty na studiach

W ubiegłym roku Wydział Ekonomii i Administracji Uniwersytetu w Sao Paulo wprowadził kryptowaluty do działu instrumentów pochodnych – którego twórcą  był profesor Alan de Genaro.

Genaro stwierdził, że “kwestie kryptowalut muszą być poruszone, nawet kiedy student nie będzie pracował  w branży rynków finansowych. Należy wiedzieć, które czynniki są korzystne a które nie. “tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNowy graczy na polskiej GPW – czas na advergaming
Następny artykułO wykresach ani słowa: AUD/NZD, AUD/JPY, CAD/JPY
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here