Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Wygląda na to, że Japończycy skłonni są używać kryptowalut w codziennym życiu. Bazując na doniesieniach coinhills.com, bitFlyer – spółka która odpowiedzialna jest za wprowadzenie Bitcoina do ponad 260 tys. sklepów w Japonii – handluje ponad 100 000 BTC, co odpowiada obecnie za nieco ponad 10% całego wolumenu na rynku. Z drugiej strony, jesteśmy świadkami masowej wyprzedaży w Brazylii. I nie chodzi tu o sklepowe promocje…


Awersja do ryzyka jest w tym momencie przynajmniej zauważalna. Inwestorzy na całym globie z uwagą przypatrują się swoim portfolio w obawie przed rozlaniem się kolejnej fali strachu na rynkach.

A jest się czego bać, bo wczorajsze wydarzenia w Brazylii z pewnością nie przeszły niezauważone. Skandale polityczne wywołały masową wyprzedaż brazylijskich akcji a główny indeks kraju Bovespa stracił 10% swojej wartości. Również brazylijski real odczuł negatywne skutki zwiększonej awersji do ryzyka. Pod koniec dnia USD/BRL było już 8,5% powyżej kreski.

Wydarzeniem dnia z pewnością będą wybory prezydenckie w Iranie. To kolejne wydarzenie natury politycznej, które prawdopodobnie będzie miało spory wpływ na rynki finansowe. Obecnie piastujący urząd prezydenta Hassan Rouhani ma jedynie niewielką przewagę w sondażach nad swoim rywalem. Wynik wyborów może być więc zaskoczeniem zarówno dla opinii publicznej, jak i dla inwestorów.

Rouhani dąży do uspokojenia stosunków dyplomatycznych z Europą i Ameryką. Jego rywal, Ibrahim Raisi jest z kolei idealistą. Stojący na czele muzułmańskiej fundacji Raisi jest również byłym sędzią. Oznacza to, że jest odpowiedzialny za setki wydanych wyroków śmierci i z pewnością nie zamierza bratać się z Zachodem.

Sprawdź możliwości platformy eToro

Trump rozpoczyna swoją podróż po Bliskim Wschodzie. Na mapie prezydenta Stanów Zjednoczonych znajdzie się zarówno Arabia Saudyjska jak i Iran, a także Rzym i Belgia. Wczoraj amerykańscy inwestorzy zdołali wyciągnąć indeksy w górę kończąc sesję w zielonym kolorze. Prawdziwy test jednak nadejdzie dziś, przed weekendem. Czy inwestorzy zachowwają zimną krew czy jednak zdecydują się na wzmożoną sprzedaż w obawie przed dalszymi konsekwencjami wypowiedzi Trumpa? Czas pokaże…

W ciągu ostatnich dwóch tygodni tradycyjne safe heaven assets, czyli aktywa do których zazwyczaj uciekają inwestorzy w trakcie okresów niepewności, miały się zaskakująco dobrze. Złoto w górę:

podobnie jak japoński jen:

Dziś piątek, życzę Wam zatem udanego weekendu i do zobaczenia w przyszłym tygodniu! 😉

Matitokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here