Naga Marketstd securities logoSacha Tihanyi, zastępca szefa strategii rynków wschodzących w dużym banku inwestycyjnym TD Securities sugeruje, że niepowodzenie przeprowadzenia głosowania CCJ w zeszłym tygodniu jest dowodem na to, że trudny krajobraz polityczny w Brazylii czyni wykonanie reformy emerytalnej mniej prawdopodobnym w pierwszej połowie 2019 roku.


Zobacz również: Pozycje walutowe dużych graczy (IMM) – dolar, euro, funt i jen

Te artykuły również Cię zainteresują
Brazylia: Reforma emerytalna wzmaga niepewność

Tihanyi uważa, iż powolny wzrost gospodarczy, niska rentowność i przeciągający się proces reform pozostawiają niewiele dobrych krótkoterminowych informacji na temat reala brazylijskiego. Podczas gdy akcje i inne aktywa wydają się być „wyceniane do perfekcji ”, o tyle reforma emerytalna tworzy niepewność w regionie.

Oczekujemy średniego wyniku reformy, przy oszczędnościach netto w granicach 650 – 750 mld euro w ciągu najbliższych 10 lat. Prognozujemy, że będzie to neutralne dla brazylijskiego rynku akcji, a real może otrzymać większą premię za ryzyko. Jednak do czasu przeprowadzenia reformy widzimy słabość reala brazylijskiego i oczekujemy, iż kurs pary walutowej USD/BRL dotrze do zeszłorocznego szczytu 4,20 – napisano w raporcie.

Zobacz również: Commerzbank: Banki centralne kupują złoto, czy zobaczymy odbicie?

Brazylia: Gospodarka pod presją? – TDS
tradingview.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here