Naga MarketsBrazylia coraz bliżej zaakceptowania bitcoina. Rozmowa z brazylijskim zastępcą federalnymIdąc w ślady Salwadoru, Brazylia może wkrótce używać bitcoina jako prawnej waluty. Tak twierdzi poseł Aureo Ribeiro, który powiedział, że Brazylijczycy będą wkrótce mogli kupować domy, samochody i jedzenie w McDonald’s za największą na świecie kryptowalutę.

Bitcoin zyskuje poparcie wśród brazylijskich decydentów

Jest to możliwe dzięki uchwaleniu w zeszłą środę ustawy 2.303/15, która ma na celu stworzenie ram prawnych dla cyfrowych walut. Ustawa stoi teraz przed ostatnią przeszkodą przed zgromadzeniem Izby Deputowanych (Cámara dos Diputados) w najbliższych dniach.Izba Deputowanych jest uważana za niższą izbę Kongresu Narodowego Brazylii i liczy 513 członków, którzy są wybierani co cztery lata. Zgromadzenie plenarne jest najważniejszym organem Izby, gdzie deputowani zbierają się, aby dyskutować i głosować nad propozycjami.

Ribeiro powiedział, że Brazylia potrzebuje tego, aby sformalizować użycie kryptowalut i przyciągnąć zagraniczne inwestycje. W rezultacie bitcoin będzie używany w codziennych transakcjach.

Chcemy stworzyć regulacje, aby każdy mógł za pomocą cyfrowych aktywów handlować, kupować i wiedzieć z czym ma do czynienia. Teraz każdy będzie mógł kupić sobie dom, samochód, hamburgera w McDonald’s – powiedział Aureo Ribeiro.

Według Ribeiro, wniosek ma silne poparcie w Izbie Deputowanych, a on widzi niewiele przeszkód powstrzymujących jego zatwierdzenie.

Silne poparcie dla bitcoina w Brazylii

Niedawna ankieta przeprowadzona przez Sherlock Communications wykazała, że prawie połowa respondentów uważa, że bitcoin powinien być legalnym środkiem płatniczym.

W badaniu zapytano 2700 osób powyżej 18 roku życia z siedmiu krajów Ameryki Łacińskiej: Brazylii, Argentyny, Chile, Kolumbii, Kostaryki, Salwadoru, Wenezueli i Meksyku. Wyniki pokazały, że 48% Brazylijczyków uważa, że ich kraj powinien przyjąć bitcoina – 31% zaznaczyło “zgadzam się”, natomiast 17% “zdecydowanie się zgadzam”.

invest

Brazylijczycy byli największymi zwolennikami uznania bitcoina w regionie – 56% z nich popierało podejście Salwadoru. Według wyników badań 55% Brazylijczyków inwestuje w bitcoina, w celu zdywersyfikowania swoich portfeli inwestycyjnych. Dla porównania, 39% stwierdziło, że robią to, aby chronić się przed inflacją i niestabilnością gospodarczą.

Niepokoje społeczne w Brazylii

Od lutego, brazylijska stopa inflacji odnotowuje kolejne wzrosty. Ostatni sierpniowy wynik niewiele odbiega od dwucyfrowego poziomu – wynosi 9,68%.

Stopa inflacji w Brazylii
Stopa inflacji w Brazylii

W odpowiedzi na to bank centralny pięciokrotnie podnosił w tym roku stopy procentowe, a niektórzy analitycy wzywają do jeszcze wyższych stóp, wierząc, że obecne środki nie są wystarczające, by poradzić sobie z rosnącymi cenami.

W ostatni weekend dziesiątki tysięcy protestujących domagało się impeachmentu prezydenta Jaira Bolsonaro. Obwiniali go za rosnące bezrobocie i szerzący się głód wśród ludności.

W obliczu narastających niepokojów społecznych, ustawa 2.303/15, choć wysoce nieregularna w wielkim planie rzeczy, może zostać wprowadzona w życie dzięki politykom walczącym o uratowanie swoich karier politycznych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dino akcje prognozy | plus500 | kghm akcje prognozy | korona szwedzka pln | akcje biomed lublin | pkobp akcje | tauron akcje kupno |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here