Naga Marketsjezus z rioBrazylia podąża chyba drogą Wenezueli. Grozi jej hiperinflacja. Czy więc Brazylijczycy zaczną masowo skupować BTC?

  • Inflacja w Brazylii niszczy lokalną walutę. 
  • Możliwe, że BTC znajdzie potencjalnie 200 mln nabywców w tym południowoamerykańskim kraju.

Brazylia i inflacja

Od początku roku real brazylijski stracił aż 30 proc. wartości względem dolara amerykańskiego. Wcześniej coś takiego – choć na większą skalę – widzieliśmy w Wenezueli, ale też wielu innych krajach.

Najczęściej ludzie, gdy ich waluta traci na wartości, zaczynają szukać alternatyw. W przypadku Wenezueli tymi okazały się dolary, a potem – gdy władze wprowadziły regulacje dot. obcych walut – bitcoiny.

Teraz podobny problem z walutą ma Brazylia. Bank centralny kraju dodatkowo zmniejszył stopy proc. do 3 proc.

Ucieczka w BTC

Firma analityczna Delphi Digital spekuluje, że obecna sytuacja może doprowadzić do swoistego exodusu kapitału w kierunku kryptowalut i tym samym skoku zainteresowania bitcoinem w Brazylii.

Nie oznacza to, że kapitał wylewający się z rynków wschodzących popłynie bezpośrednio do bitcoinów… ale sama wielkość tego potencjalnego posunięcia może służyć jako kolejne źródło popytu na BTC, zwłaszcza jeśli zaostrzenie kontroli kapitału stanie się bardziej powszechne – zauważają eksperci.

W stronę kryptowaluty może migrować jednak nie tylko kapitał coraz biedniejszych mieszkańców krajów, których rynki są niszczone przez inflacje. Coraz więcej danych sugeruje, że cyfrowymi walutami interesują się duzi gracze, w tym inwestorzy instytucjonalni.

BTC będzie zyskiwał

Analityk ukrywający się pod nickiem Jack Sparrow, twierdzi, że w kwestii kryptowalut pozostaje bykiem. Twierdzi, że w czerwcu zobaczymy na wykresie już cenę 15 000 USD, zaś pod koniec roku 20 000 USD.

– Oczekuję, że wsparcie (9 000 – 11 000 USD) wytrzyma do sierpnia. Jeśli moja wcześniejsza teza jest prawidłowa, powinniśmy podążać w kierunku poprzedniego ATH w okolicach grudnia / stycznia – tłumaczy.

Czy tak będzie? Możliwe, bowiem wczoraj miał miejsce halving, który z reguły rozpoczynał hossę na BTC.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here