Naga MarketsBrave Lamb Studio planuje zebrać 3 mln zł na kolejną produkcję. Rozmowa z Michałem DziwnielemW ostatnim czasie Brave Lamb Studio pozyskało partnera (w postaci firmy Nacon) do produkcji gry War Hospital. Dzięki zabezpieczeniu finansowania spółka podjęła decyzję o przyśpieszeniu realizacji kolejnego tytułu, czyli Enemy of the State. To właśnie realizacja kolejnej gry jest przyczyną emisji publicznej, w ramach której planowane jest zebranie 3 mln zł, co pozwoli zabezpieczyć pierwsze etapy produkcji.Pozyskanie partnera do War Hospital

– Przede wszystkim należy powiedzieć, że w wypadku tej emisji ona się przyśpieszyła względem pierwotnych planów ze względu na to, że zabezpieczyliśmy dla naszej pierwszej produkcji, czyli War Hospital, partnera jakim jest wydawnictwo Nacon. To jest duży światowy wydawca notowany na francuskiej giełdzie papierów wartościowych. I on na skutek podpisanej współpracy zaliczył nam na poczet sprzedaży tantiemy, które umożliwią nam dokończenie projektu i całkowite jego sfinansowanie. – wskazuje Michał Dziwniel, Członek Zarządu BLS.

– Pierwotny plan zakładał uruchomienie projektu Enemy of the State tuż przed wydaniem War Hospital, natomiast w tej chwili ze względu na to, że mamy ten budżet i to finansowanie zabezpieczone ze strony partnera zewnętrznego, ponastawialiśmy przyśpieszyć proces zasadniczej produkcji Enemy of the State. Ten proces przyśpieszenia zaczął się de facto wcześniej, już ten proces pre produkcyjny, czyli zamknięcia dokumentacji, czy fazy konceptualnej nastąpił wcześniej, przyśpieszył się. W związku z tym my już jesteśmy w tej chwili gotowi do tego, żeby zainicjować ten projekt. – dodaje także.

Jak słyszymy na antenie Comparic24, według ustalonych parametrów łączna wartość oferty wyniesie prawie 3 mln zł. Środki pozyskane z emisji spółka zamierza przeznaczyć na wykonanie pierwszego zamkniętego prototypu (verticalslice) oraz częściowe wykonanie zasadniczych prac produkcyjnych nad grą „Enemy of the State”.

Dlaczego tylko 3 mln zł?

– My mówimy tak, że pozyskujemy 3 mln zł, produkujemy prototyp, czyli bardzo wczesną prealfę tego projektu przez okres następnego roku. I w momencie, kiedy wydajemy War Hospital, mamy już ten podstawowy zespół ukonstytuowany przy pomocy tych środków, mamy tak naprawdę trójstronny wybór. Wyborem pierwszym jest to, że finansujemy produkcje z przychodów z War Hospital, bo tak jak zresztą komunikujemy, w kontekście wynegocjowanej umowy zarabiamy od pierwszej kopii sprzedanej gry, a nie czekamy w 100% na reodkup inwestycji przez wydawcę i dopiero wtedy dzielimy się środkami. – podkreśla Michał Dziwniel, Członek Zarządu BLS.

– Jeśli te przychody są niewystarczające, też tak może się zdarzyć, choć ja osobiście patrząc na estymaty sprzedażowe Nacona, które potwierdziły tak naprawdę nasze pierwotne estymacje, no nie kładę w to za dużej wiary. Możemy też się zastanowić nad pozyskaniem również wydawcy i tutaj też toczymy już wstępne rozmowy, takie first speach z naszymi partnerami, z którymi rozmawialiśmy w kontekście War Hospitala. Tu trzeba powiedzieć, że ta szeroka baza jest bardzo duża, bo to jest ponad 50 partnerów zagranicznych. – dodaje także.

Emisja o wartości 3 mln zł powoduje, że spółka tworzy dla siebie pewnego rodzaju komfortową sytuację, dzięki której będzie miała ona kilka możliwości wyboru dalszego finansowania projektu. Ustalenie pierwszej emisji poniżej planowanych całościowo kosztów nie oznacza, że zaraz będzie kolejne emisja, ponieważ reszta środków może pochodzić od wspomnianych przychodów ze sprzedaży War Hospital, współpracy z zewnętrznym wydawnictwem, lub też może być hybrydą wszystkich rozwiązań.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro prognozy na najbliższe dni | pekao gpw | najniższy kurs euro | jsw notowanie | asseco giełda | stalprodukt kurs akcji | develia giełda |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here