Naga MarketsOd mojego poprzedniego wpisu dotyczącego spółki Braster [BRA] minął prawie miesiąc a cena akcji nadal nie zdołała się wybić nad opór wspomnianej konsolidacji. Chyba jesteś świadomy tego, że konsolidacja to jeden z trzech trendów jakie mogą mieć miejsce na wykresie. A jak każdy trend, również i ten może trwać i trwać, ale z reguły konsolidacje (w zależności od ich zakresu) nie trwają zbyt długo.

Nie napisałbym tego wpisu gdyby nie fakt otrzymania pewnej wiadomości e-mail. Oczywiście nie napisze kto jest jej autorem, ale postanowiłem przytoczyć jej treść:

Te artykuły również Cię zainteresują
“Oj studencie gdzie ty widzisz korekte na Brasterze he he ja jestem 50 lat przed tymi waszymi kanałami wzrostu fibonacim liniami oporu i innymi bzdurami -to nie przenosnia i jak cos komentuje na waszym portalu to tylko po to zebyscie sie czegos nauczyli .Za moją wiedzę powinniscie mnie wszyscy raczej zabic niz nagradzac bo ona zabrałaby wam prace a to naprawde o 50 lat za wczesnie -wtedy zaczniesz grac na giełdzie w 3 wymiarach i w tych 3 ja moge sie tez mylic bo to nie jest juz tak łatwe jak teraz
pozdrawiam zyczac stosowania wiedzy z duzą rozwagą”

To niesamowite jaką dojrzałością i wiedzą popisał się jeden z naszych czytelników. Zapewne zastanawiasz się dlaczego przytoczyłem tą wiadomość. To jest idealny przykład jak się nie zachowywać. Giełda nie raz pokazała w jakim stopniu może być nieobliczalna. Każdy inwestor w swojej karierze ma etap “pewniaka”, również i jak przez to przechodziłem, ale po dotkliwej stracie szybko wróciłem na ziemie, mało tego, przez dłuższy czas nie mogłem się emocjonalnie pozbierać.

“50 lat przed tymi waszym kanałami”… logicznie podchodząc do tematu to inwestor z taką wiedzą powinien trzepać gruby hajs a nie zajmować się czytaniem moich analiz 😉

Pokora i zasada ograniczonego zaufania. Musisz mieć świadomość, że bez tych dwóch cech charakteru za dużo nie osiągniesz. Najważniejsze jest to, żebyś podejmował decyzje na podstawie tego, co widzisz na wykresie, a nie na podstawie tego co myślisz. Owszem, są wirtuozi rynku ale uwierz mi, że to są jednostki a my niestety musimy ciężko pracować, żeby coś osiągnąć.

Wracając do wykresu spółki Braster [BRA]0317-braGranice obu konsolidacji nie zostały naruszone jedynie brak chęci do dalszych spadków możemy interpretować jako pozytywny przejaw. Jednocześnie na wykresie zagościła formacja kontynuacji trendu – chorągiewka. Pewnie zauważyłeś, że górne ograniczenie chorągiewki narysowałem w dość niestandardowy sposób i wg niego jesteśmy o krok od wybicia się z formacji. Trend boczny trwa już od dobrych kilku miesięcy dlatego ewentualne wybicie nie powinno robić większego wrażenia.

Wracając do poprzedniego wpisu stwierdzam, że moja poprzednia prognoza była trafna. Teraz spodziewałbym się próby wyjścia w górę – nad trend boczny. Jestem ciekaw Waszych opinii na ten temat.

invest

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here