Naga MarketsPrzeglądając powierzchownie wykresy natrafiłem na spółkę Braster. Już jakiś czas temu miałem poruszyć jej temat ale postanowiłem poczekać na wybicie. Na pewno zastanawiasz się czy już do niego doszło? Wszystkich uczących się Analizy Technicznej proszę o uwagę i o robienie notatek 😉

-braMuszę się Wam przyznać, że szybkie prześwietlanie wykresów jest zgubne. Sam do niedawna uważałem, że BRA wybił się z konsolidacji /2/, bo tylko ją widziałem i o ile byłbym w posiadaniu ich akcji to mocno bym się zastanawiał nad ich sprzedaniem w momencie wyjścia w dół.

Te artykuły również Cię zainteresują

Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW


Konsolidacja /2/. Jej wsparcie rozpocząłem od ceny zamknięcia świecy z dnia 25-08-2015. Za jakiś czas pojawił się pinbar z dn. 16-11-2015, który znakomicie potwierdził owe wsparcie. To mnie całkowicie przekonało o słuszności mojej analizy. Ostatni tydzień stycznia w moich oczach był wybiciem w dół i rozpoczęciem powolnych spadków.

Konsolidacja /1/. Obserwowałem dalej rozwój sytuacji i z czasem coś mi zaczęło nie pasować [pinbar z 08-02-2016 i trzy następne sesje]. Musiałem zaktualizować moje “kreski”. Udało mi się wyrysować nowe wsparcie nowej konsolidacji /1/. Skoro nowe wsparcie znajdowało się niżej, poszukałem również nowego oporu. Bez problemu wykreśliłem nową kreskę.

Dwie konsolidacje? Które wsparcie/opór jest ważniejszy? Takim oto sposobem inwestorzy padają ofiarą i sprzedają swoje akcje na wsparciach, myśląc, że przed nimi jest tylko spadek… i analogicznie kupują na oporach. Przecież teraz cena przebiła opór konsolidacji /2/, czy to oznacza, że zmienia trend?

Rynek to nie apteka. W takich sytuacjach musimy wyznaczać strefy /przedziały/ , wsparć i oporów, tak jak pokazałem na screenie powyżej – błękitne strefy. Teraz wykres wygląda trochę inaczej, już nie ma wybicia z konsolidacji i nadal pozostaje niepewność jego nastąpienia. Chociaż świeczki pokazują nam chęć wzrostów (poprzednia “rolka” i ostatnia świeczka wzrostowa).

Najważniejsze, że widzimy wykres przed wybiciem i każdy będzie miał szansę na odpowiednią reakcję.

invest

Przyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Panie Michale
    Porobiłem notatki he he tytuł Pan dał jak z “gwiezdnych wojen”
    Kupuje misiaczku -to znana reklama warto tv właczyc czasami ja kupuje tu nie ma gwiezdnych wojen
    Z pow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here