Naga MarketsBraster spadł o ponad 31%, Ursus wyróżnił się silnym wzrostemPo wtorkowych wzrostach wczorajsza sesja przyniosła lekkie schłodzenie nastrojów. WIG20 stracił -0,9%, WIG -0,7%, mWIG40 -0,1%, a sWIG80 – 0,7%. Wśród blue-chipów spadkom przewodziło Dino (-4,4%) oraz banki (Santander -2,5%, Pekao -2,9%) i PZU (-1,6%).

Braster ze znacznym spadkiem, Ursus rośnie o ponad 44%

Wyraźnie lepsze od indeksu były natomiast JSW (2,2%), oaz PGE (2,6%). Na szerokim rynku uwagę zwracały spadające przy dużych obrotach Braster (-31,4%) i Fon (- 32,7%), a silnym wzrostem wyróżniał się Ursus (44,8%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Słabe nastroje dominowały także na innych rynkach w Europie i w USA. DAX spadł -1,1%, FTSE -0,6%, a CAC -0,4%. Z kolei w S&P pozostał bez zmian (0%), a Nasdaq stracił -0,6%. Wczorajsze publikacje danych za styczeń w USA przyniosły lepszą od oczekiwań sprzedaż detaliczną (5,3% m/m) oraz produkcję przemysłową (0,9% m/m). Dzisiaj poznamy porcję danych z amerykańskiego rynku nieruchomości. Z rana zarówno NIKKEI, jak i kontrakty terminowe na S&P są na nieznacznym minusie (-0,2%).

Autor: Michał Fidelus, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin kurs | kurs euro usd | blik — co to jest | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | jsw opinie |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here